Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.

CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Sat Zmeu Com. Lungani
CUI 41567895 · J22/2801/2019
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 155K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.
CUI 41567895
Nr. Reg. Comerțului J22/2801/2019
Sediu social Str. Marin Sorescu nr. 9A, Sat Zmeu Com. Lungani, jud. IAŞI, 707288

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

COBZARU ILIE-CORNEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.08.2019
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)154.678 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 154.678 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. după CUI 41567895 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2019
150.000 lei
ultimul bilanț
Profit net 2019
127.451 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă85.0%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 150.000 lei 127.451 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2019. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 253 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 84,97% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,6% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 38,4× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,84% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 97,24% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,4% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 150.000 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,14× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 695,8% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14.678 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 38% dintre cele 67.232 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L., cu sediul în Sat Zmeu Com. Lungani, are codul unic de înregistrare (CUI) 41567895, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/2801/2019. Firma a fost înființată la data de 28 august 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 155K lei. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 150.000 lei și un rezultat net de 127.451 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.?

CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. (CUI 41567895) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. în sectorul său?

CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. ocupă locul 14.678 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. față de firmele din același domeniu?

CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. este mai veche decât 38% dintre cele 67.232 firme active cu CAEN 4120.

Este CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. o firmă activă?

CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. figura cu restanțe de 154.678 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.?

În anul 2019, CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 150.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L.?

Firmoscop analizează CONSTRUCT ILIE ȘI ANDREI S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Iași →

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.