Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › OPEN TABLE S.R.L.

OPEN TABLE S.R.L.

Înființată în 2019 · 7 ani vechime · Bucureşti Sectorul 1
CUI 41592007 · J40/11639/2019
Atenție sporită Verificat la ANAF · 5 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 146K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire OPEN TABLE S.R.L.
CUI 41592007
Nr. Reg. Comerțului J40/11639/2019
Sediu social VESPASIAN nr. 36, Bucureşti Sectorul 1, 10924

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Reprezentanți

WEBCOMMERCE CHANEL ONLINE SRL · administratorVIȘAN DUMITRU-CĂTĂLIN · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareîntrerupere temporară de activitate
CAEN5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)145.714 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 5 noiembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 145.714 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută OPEN TABLE S.R.L. după CUI 41592007 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2020
1.037.107 lei
+142,0% vs 2019
Profit net 2020
95.276 lei
+993,0% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă9.2%
Datorii / capital6.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 429.042 lei429K lei20192020: 1.037.107 lei1,0 mil. lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 1.037.107 lei 95.276 lei 5
2019 429.042 lei -10.669 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2019–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 145 de zile−2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 53 de zile+3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 9,19%+11,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 86,28%−20,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,16×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 6,28× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 144,89% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,92%+26,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,75%+20,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 207.421 lei+159.750 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,17×−0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,68×−3,11 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 48 de zile+14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,15%+12,62 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 20 din 244 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5629)
Vechime relativămai veche decât 25% dintre cele 597 de firme active din sector
SectorCAEN 5629 · Alte servicii de alimentație n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume85
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru OPEN TABLE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți OPEN TABLE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

OPEN TABLE S.R.L., cu sediul în Bucureşti Sectorul 1, are codul unic de înregistrare (CUI) 41592007, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11639/2019. Firma a fost înființată la data de 3 septembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de alimentație n.c.a. (CAEN 5629).

La ultima verificare, OPEN TABLE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 146K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 1.037.107 lei și un rezultat net de 95.276 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are OPEN TABLE S.R.L.?

OPEN TABLE S.R.L. (CUI 41592007) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă OPEN TABLE S.R.L. în sectorul său?

OPEN TABLE S.R.L. ocupă locul 20 din 244 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5629 (Alte servicii de alimentație n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este OPEN TABLE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

OPEN TABLE S.R.L. este mai veche decât 25% dintre cele 597 de firme active cu CAEN 5629.

Este OPEN TABLE S.R.L. o firmă activă?

OPEN TABLE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este OPEN TABLE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, OPEN TABLE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are OPEN TABLE S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, OPEN TABLE S.R.L. figura cu restanțe de 145.714 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în OPEN TABLE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru OPEN TABLE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este OPEN TABLE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, OPEN TABLE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a OPEN TABLE S.R.L.?

În anul 2020, OPEN TABLE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.037.107 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu OPEN TABLE S.R.L.?

Firmoscop analizează OPEN TABLE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în București →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5629 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 5 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.