Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.

ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Sat Şicula Com. Şicula
CUI 41675234 · J02/1625/2019
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.
CUI 41675234
Nr. Reg. Comerțului J02/1625/2019
Sediu social ŞICULA nr. 248, Sat Şicula Com. Şicula, jud. ARAD, 317325
Telefon 0744242161

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 11.07.2022
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. după CUI 41675234 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
793.502 lei
+658.0% vs 2019
Profit net 2020
121.001 lei
+124.5% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă15.2%
Datorii / capital1.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 104.728 lei105K lei20192020: 793.502 lei794K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 793.502 lei 121.001 lei 10
2019 104.728 lei 53.893 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2019–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 125 zile+100 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,25%−36,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,77%+49,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,65×−6,88 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,55×+1,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 69,11%−30,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 27,11%−60,84 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,23%−49,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 79.350 lei+26.986 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,78×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 19,4%−90,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.891 din 32.123 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 38% dintre cele 67.281 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1625/2019 → J02/1625/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1625/2019 → J2/1625/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Şicula Com. Şicula, are codul unic de înregistrare (CUI) 41675234, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1625/2019. Firma a fost înființată la data de 24 septembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 793.502 lei și un rezultat net de 121.001 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.?

ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41675234) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 4.891 din 32.123 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 38% dintre cele 67.281 firme active cu CAEN 4120.

Este ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41675234) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2020, ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 793.502 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează ERTY GRUP CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.