Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.

BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Orş. Buşteni
CUI 41737094 · J29/2960/2019
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41737094
Nr. Reg. Comerțului J29/2960/2019
Sediu social Str. Cuza Vodă nr. 53, Orş. Buşteni, jud. PRAHOVA, 105500

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.10.2019
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. după CUI 41737094 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2024
1.808.202 lei
+38.0% vs 2023
Profit net 2024
-383.619 lei
-227.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-21.2%
Față de sectorpeste 13% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 92% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 54.620 lei55K lei20192020: 91.080 lei91K lei20202021: 0 lei0 lei20212023: 1.309.724 lei1,3 mil. lei20232024: 1.808.202 lei1,8 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 1.808.202 lei -383.619 lei 13
2023 1.309.724 lei 301.133 lei 6
2022 -2.405 lei
2021 0 lei 0 lei 0
2020 91.080 lei 76.202 lei 1
2019 54.620 lei 38.474 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2019–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 156 zile+117 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 68 zile−35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -21,22%−44,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 177,92%+146,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,56×−2,63 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -88,17%−156,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -77,92%−146,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 139.092 lei−79.195 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,16×+1,21 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.247,9×+344,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -15,41%−46,98 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.443 din 19.913 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 32.167 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2019002960294 → J29/2960/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J29/2960/2019 → J2019002960294

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BULDANADI CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Orş. Buşteni, are codul unic de înregistrare (CUI) 41737094, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/2960/2019. Firma a fost înființată la data de 8 octombrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 1.808.202 lei și un rezultat net de -383.619 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.?

BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41737094) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 4.443 din 19.913 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 62% dintre cele 32.167 firme active cu CAEN 4100.

Este BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41737094) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BULDANADI CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1.808.202 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BULDANADI CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează BULDANADI CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.