Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.

NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 41882477 · J05/2599/2019
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.
CUI 41882477
Nr. Reg. Comerțului J05/2599/2019
Sediu social Str. Moldovei nr. 72, bl. DP80, ap. 3, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410453
Telefon 0720007632

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 15.10.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. după CUI 41882477 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
185.377 lei
-36.0% vs 2022
Profit net 2023
-172.335 lei
+28.7% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-93.0%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.966 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 62% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-36%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2019: 5.000 lei5.000 lei20192020: 101.000 lei101K lei20202021: 536.825 lei537K lei20212022: 290.118 lei290K lei20222023: 185.377 lei185K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 185.377 lei -172.335 lei 3
2022 290.118 lei -241.838 lei 6
2021 536.825 lei 128.627 lei 6
2020 101.000 lei 20.532 lei 1
2019 5.000 lei -2.721 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2019–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 955 zile+588 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 139 zile+112 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -92,96%−9,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 681,29%+99,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,15× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -241,99%+240,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -581,29%−99,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 61.792 lei+13.439 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,6×−3,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -47,79%−2,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.320 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 37% dintre cele 67.225 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2599/2019 → J05/2599/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/2599/2019 → J5/2599/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2599/2019 → J05/2599/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 41882477, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/2599/2019. Firma a fost înființată la data de 11 noiembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 185.377 lei și un rezultat net de -172.335 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.?

NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41882477) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 13.320 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 37% dintre cele 67.225 firme active cu CAEN 4120.

Este NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 41882477) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2023, NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 185.377 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează NTZ PRO CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.