Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › NEW PIASTRELLE S.R.L.

NEW PIASTRELLE S.R.L.

Înființată în 2019 · 6 ani vechime · Orş. Pecica
CUI 41909254 · J02/1896/2019
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
FalimentPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEW PIASTRELLE S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO41909254
Nr. Reg. Comerțului J02/1896/2019
Sediu social Str. 1 nr. 13, Orş. Pecica, jud. ARAD, 317235

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefaliment
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 19 noiembrie 2025 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · Tribunalul Arad · dosar 3166/108/2025 19 noiembrie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEW PIASTRELLE S.R.L. după CUI 41909254 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
995.336 lei
-70.0% vs 2024
Profit net 2025
167.557 lei
+225.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă16.8%
Față de sectorpeste 86% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-70%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 9.747.914 lei9,7 mil. lei20202021: 12.248.442 lei12 mil. lei20212022: 7.416.156 lei7,4 mil. lei20222023: 2.626.408 lei2,6 mil. lei20232024: 3.266.602 lei3,3 mil. lei20242025: 995.336 lei995K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 995.336 lei 167.557 lei
2024 3.266.602 lei -133.307 lei 6
2023 2.626.408 lei -2.930.217 lei 10
2022 7.416.156 lei -1.438.425 lei 18
2021 12.248.442 lei 250.812 lei 21
2020 9.747.914 lei 128.170 lei 21
2019 -105.787 lei 16

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2019–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.360 zile+1.499 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 107 zile+7 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 16,83%+20,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 493,11%+172,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,2×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,84%+18,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -393,11%−172,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,76×−0,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,61×+5,77 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile−12 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 20,24%+23,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,5%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere — 989 din 4.211 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 15,9% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 921 din 4.172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 21% dintre cele 8.119 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/1896/2019 → J02/1896/2019
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/1896/2019 → J2/1896/2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEW PIASTRELLE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEW PIASTRELLE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEW PIASTRELLE S.R.L., cu sediul în Orş. Pecica, are codul unic de înregistrare (CUI) 41909254, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/1896/2019. Firma a fost înființată la data de 18 noiembrie 2019 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, NEW PIASTRELLE S.R.L. figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 995.336 lei și un rezultat net de 167.557 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEW PIASTRELLE S.R.L.?

NEW PIASTRELLE S.R.L. (CUI 41909254) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă NEW PIASTRELLE S.R.L. în sectorul său?

NEW PIASTRELLE S.R.L. ocupă locul 921 din 4.172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEW PIASTRELLE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NEW PIASTRELLE S.R.L. este mai veche decât 21% dintre cele 8.119 firme active cu CAEN 4673.

Este NEW PIASTRELLE S.R.L. o firmă activă?

Nu — NEW PIASTRELLE S.R.L. figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este NEW PIASTRELLE S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, NEW PIASTRELLE S.R.L. (CUI 41909254) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în NEW PIASTRELLE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEW PIASTRELLE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEW PIASTRELLE S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, NEW PIASTRELLE S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEW PIASTRELLE S.R.L.?

În anul 2025, NEW PIASTRELLE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 995.336 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEW PIASTRELLE S.R.L.?

Firmoscop analizează NEW PIASTRELLE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.