Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.

NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Preajba Com. Malu Mare
CUI 42074518 · J16/4/2020
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.
CUI 42074518
Nr. Reg. Comerțului J16/4/2020
Sediu social Aleea IV Arţarului nr. 30, Sat Preajba Com. Malu Mare, jud. DOLJ, 207367

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SCAFEŞ MIHNEA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.01.2020
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. după CUI 42074518 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 99/100
Cifră de afaceri 2024
240.887 lei
-33.0% vs 2023
Profit net 2024
158.218 lei
-32.9% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă65.7%
Față de sectorpeste 49% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 19.873 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 65,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.939 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%). · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 155.524 lei156K lei20202021: 284.406 lei284K lei20212023: 360.765 lei361K lei20232024: 240.887 lei241K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 240.887 lei 158.218 lei 1
2023 360.765 lei 235.876 lei 1
2021 284.406 lei 248.853 lei 1
2020 155.524 lei 149.896 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−13 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 239 zile+55 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 65,68%+0,3 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−5,06 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,05 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,85%−0,05 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 99,85%+5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+5,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 240.887 lei−119.878 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,52×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 219,27%+22,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.999 din 11.743 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 19.686 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L., cu sediul în Sat Preajba Com. Malu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 42074518, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/4/2020. Firma a fost înființată la data de 7 ianuarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 240.887 lei și un rezultat net de 158.218 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.?

NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. (CUI 42074518) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. în sectorul său?

NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. ocupă locul 5.999 din 11.743 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. este mai veche decât 56% dintre cele 19.686 firme active cu CAEN 6201.

Este NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. o firmă activă?

NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.?

În anul 2024, NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 240.887 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L.?

Firmoscop analizează NEUTRINIC TECHNOLOGIES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.