Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › SUN-LUCARD S.R.L.

SUN-LUCARD S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 42139714 · J06/52/2020
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SUN-LUCARD S.R.L.
CUI 42139714
Nr. Reg. Comerțului J06/52/2020
Sediu social Aleea Tihuţa nr. 3, sc. A, ap. 6, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420120

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 21.01.2020
CAEN9604 · Activități de întreținere corporală
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SUN-LUCARD S.R.L. după CUI 42139714 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
21.495 lei
ultimul bilanț
Profit net 2020
2.991 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă13.9%
Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 21.495 lei 2.991 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2020. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 112 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 13,91% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 67,45% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,48× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,07× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 93,73% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 30,51% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 32,55% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 21.495 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,19× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,1× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 60 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 15,86% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 741 din 1.328 firme active cu bilanț depus (CAEN 9604)
Vechime relativămai veche decât 37% dintre cele 4.781 firme active din sector
SectorCAEN 9604 · Activități de întreținere corporală →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J6/52/2020 → J06/52/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 21.01.2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SUN-LUCARD S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SUN-LUCARD S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SUN-LUCARD S.R.L., cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 42139714, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/52/2020. Firma a fost înființată la data de 22 ianuarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de întreținere corporală (CAEN 9604).

La ultima verificare, SUN-LUCARD S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 21.495 lei și un rezultat net de 2.991 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SUN-LUCARD S.R.L.?

SUN-LUCARD S.R.L. (CUI 42139714) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SUN-LUCARD S.R.L. în sectorul său?

SUN-LUCARD S.R.L. ocupă locul 741 din 1.328 firme active cu bilanț depus în CAEN 9604 (Activități de întreținere corporală), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SUN-LUCARD S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SUN-LUCARD S.R.L. este mai veche decât 37% dintre cele 4.781 firme active cu CAEN 9604.

Este SUN-LUCARD S.R.L. o firmă activă?

SUN-LUCARD S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SUN-LUCARD S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SUN-LUCARD S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SUN-LUCARD S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SUN-LUCARD S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SUN-LUCARD S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SUN-LUCARD S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SUN-LUCARD S.R.L.?

În anul 2020, SUN-LUCARD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.495 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SUN-LUCARD S.R.L.?

Firmoscop analizează SUN-LUCARD S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Bistrița-Năsăud →

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.