Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.

MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Argeşelu Com. Mărăcineni
CUI 42158031 · J03/135/2020
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentInactiv fiscalDatorii ANAF · 376K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42158031
Nr. Reg. Comerțului J03/135/2020
Sediu Sat Argeşelu Com. Mărăcineni, Argeş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefaliment
CAEN4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)376.004 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 376.004 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 4 martie 2025 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Specializat Argeş · dosar 356/1259/2024 4 martie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42158031 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
972.628 lei
+48.0% vs 2021
Profit net 2022
9.769 lei
-93.1% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Față de sectorpeste 22% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.100 de firme din Dezvoltare (promovare) imobiliară care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 24,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.697 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital2.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 623.905 lei624K lei20202021: 656.837 lei657K lei20212022: 972.628 lei973K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 972.628 lei 9.769 lei 3
2021 656.837 lei 142.506 lei 2
2020 623.905 lei 119.986 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2020–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 218 zile+73 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 258 zile−27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1%−20,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 68,53%+18,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,46×−0,54 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,15×+1,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 3,61%−50,64 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,15%−26,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 31,91%−18,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 324.209 lei−4.210 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,15×−0,11 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 77,81× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,8%−27,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 534 din 2.316 firme active cu bilanț depus (CAEN 4110)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 5.563 firme active din sector
SectorCAEN 4110 · Dezvoltare (promovare) imobiliară →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/135/2020 → J03/135/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J03/135/2020 → J3/135/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J3/135/2020 → J03/135/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Argeşelu Com. Mărăcineni, are codul unic de înregistrare (CUI) 42158031, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/135/2020. Firma a fost înființată la data de 27 ianuarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Dezvoltare (promovare) imobiliară (CAEN 4110).

La ultima verificare, MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 376K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 972.628 lei și un rezultat net de 9.769 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.?

MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42158031) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 534 din 2.316 firme active cu bilanț depus în CAEN 4110 (Dezvoltare (promovare) imobiliară), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 31% dintre cele 5.563 firme active cu CAEN 4110.

Este MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42158031) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. figura cu restanțe de 376.004 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2022, MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 972.628 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează MIULESCU DAN CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.