AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L.
Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.
Reprezentanți
STOICA IOAN-VIOREL · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 22 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Declarată inactivă fiscal | 22 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 22 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 22 august 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 22 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42174614 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 10.217 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 7,5%.
Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2022 | 231.250 lei | 218.633 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2022. Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 2.811 din 9.556 firme active cu bilanț depus (CAEN 4520) |
| Vechime relativă | mai veche decât 30% dintre cele 22.405 firme active din sector |
| Sector | CAEN 4520 · Întreținerea și repararea autovehiculelor → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Brezoaia Com. Brezoaele, are codul unic de înregistrare (CUI) 42174614, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/92/2020. Firma a fost înființată la data de 29 ianuarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Întreținerea și repararea autovehiculelor (CAEN 4520).
La ultima verificare, AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 231.250 lei și un rezultat net de 218.633 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L.?
AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42174614) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Ce loc ocupă AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?
AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 2.811 din 9.556 firme active cu bilanț depus în CAEN 4520 (Întreținerea și repararea autovehiculelor), după cifra de afaceri.
Cât de veche este AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?
AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 22.405 firme active cu CAEN 4520.
Este AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?
AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.
Este AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu, AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L.?
În anul 2022, AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 231.250 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L.?
Firmoscop analizează AFI NIK MO CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- MAD-CARS-CONCEPT SERVICE S.R.L. · Mun. Târgovişte · CA 4.584.833 lei
- REAL TECHNOCAR SRL · Sat Dumbrava Com. Ulmi · CA 2.041.556 lei
- STRIX INDUSTRIAL S.R.L. · Sat Samurcaşi Com. Crevedia · CA 1.687.430 lei
- ADIFLOR COMBI TRANS S.R.L. · Sat Poiana Com. Poiana · CA 1.408.904 lei
- GIGI AUTO SRL · Mun. Târgovişte · CA 1.169.941 lei
- RICH PROSPER TÂRGOVIŞTE S.R.L. · Mun. Târgovişte · CA 1.085.613 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.