Sari la conținut
FirmoscopFirmeMehedinți › LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.

LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Drobeta-Turnu Severin
CUI 42207479 · J25/55/2020
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42207479
Nr. Reg. Comerțului J25/55/2020
Sediu social Str. Traian nr. 126, Mun. Drobeta-Turnu Severin, jud. MEHEDINŢI, 220148

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

FLOREA LIVIU-CRISTINEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 12.03.2026
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42207479 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
3.110.975 lei
+36.0% vs 2023
Profit net 2024
74.587 lei
-8.2% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă2.4%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 672.480 lei672K lei20202021: 1.133.722 lei1,1 mil. lei20212022: 2.001.227 lei2,0 mil. lei20222023: 2.284.089 lei2,3 mil. lei20232024: 3.110.975 lei3,1 mil. lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 3.110.975 lei 74.587 lei 3
2023 2.284.089 lei 81.216 lei 3
2022 2.001.227 lei 44.834 lei 4
2021 1.133.722 lei 187.744 lei 2
2020 672.480 lei 187.478 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile+8 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,4%−1,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 60,67%+37,37 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,65×−2,64 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,54×+1,24 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,6%+35,67 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,77%−9,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 39,33%−37,37 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.036.992 lei+275.629 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 16,17×+2,6 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,63%+1,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.265 din 32.082 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 36% dintre cele 67.208 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)22
Valoare totală (2024–2025)4.875.764 lei

Cumpărători: MUNICIPIUL DROBETA TURNU SEVERIN, Liceul Tehnologic ”Decebal”, CRESA DROBETA TURNU SEVERIN

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2025.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Mun. Drobeta-Turnu Severin, are codul unic de înregistrare (CUI) 42207479, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J25/55/2020. Firma a fost înființată la data de 4 februarie 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 3.110.975 lei și un rezultat net de 74.587 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.?

LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42207479) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1.265 din 32.082 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 36% dintre cele 67.208 firme active cu CAEN 4120.

Este LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42207479) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 3.110.975 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează LIVFLOR CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mehedinţi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Mehedinți →

Mergi mai departe

Firme din Mehedinți

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.