Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.

FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Fundeni Com. Dobroeşti
CUI 42498548 · J23/1726/2020
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
InsolvențăInactiv fiscalDatorii ANAF · 569K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42498548
Nr. Reg. Comerțului J23/1726/2020
Sediu social Str. Drumul Gării nr. 4A, et. 1, ap. 10, Camera 1, Sat Fundeni Com. Dobroeşti, jud. ILFOV, 77086

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

ARTEMIS LEGAL INSOLVENCY SPRL · lichidator judiciarDIANA RĂDULESCU · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN8130 · Activități de întreținere peisagistică
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)568.849 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 568.849 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42498548 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
416.425 lei
ultimul bilanț
Profit net 2020
345.492 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă83.0%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 416.425 lei 345.492 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2020. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 55 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 16 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 82,97% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 15,41% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,49× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,18× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,94% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 84,54% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 84,59% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 208.213 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,02× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 41,09× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 524,58% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 619 din 2.290 firme active cu bilanț depus (CAEN 8130)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 4.232 firme active din sector
SectorCAEN 8130 · Activități de întreținere peisagistică →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume38
Dintre care în procedură de insolvență4
Dintre care radiate (închise)31

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 13.05.2020 → este sub incidența Legii nr. 85/2014

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Fundeni Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 42498548, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1726/2020. Firma a fost înființată la data de 14 mai 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de întreținere peisagistică (CAEN 8130).

La ultima verificare, FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 569K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 416.425 lei și un rezultat net de 345.492 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.?

FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42498548) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 619 din 2.290 firme active cu bilanț depus în CAEN 8130 (Activități de întreținere peisagistică), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 4.232 firme active cu CAEN 8130.

Este FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42498548) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. figura cu restanțe de 568.849 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2020, FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 416.425 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează FLOWER GARDEN CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.