Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › STORAGE SYSTEMS S.R.L.

STORAGE SYSTEMS S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Chiţorani Com. Bucov
CUI 42537922 · J2020000784298
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 307K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STORAGE SYSTEMS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42537922
Nr. Reg. Comerțului J2020000784298
Sediu social Str. Stadionului nr. 2, Sat Chiţorani Com. Bucov, jud. PRAHOVA, 107112

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CII MAGHIRAN ALEXANDRU-VICTOR · administrator judiciar provizoriuDRAGOMIR GEORGIANA VIRGINIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)306.826 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 306.826 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STORAGE SYSTEMS S.R.L. după CUI 42537922 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2025
2.039.957 lei
+17.0% vs 2024
Profit net 2025
119.785 lei
-58.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.9%
Față de sectorpeste 45% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Datorii / capital3.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 311.286 lei311K lei20232024: 1.742.355 lei1,7 mil. lei20242025: 2.039.957 lei2,0 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.039.957 lei 119.785 lei
2024 1.742.355 lei 287.424 lei 1
2023 311.286 lei 33.160 lei 1
2022 0 lei
2021 0 lei
2020 -502 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 241 zile+48 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 260 zile+19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,87%−10,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,27%+1,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,04×+0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 27,1%−62,1 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,7%−16,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,73%−1,17 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,14×−0,26 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,02×−28,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 7,58%−16,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.117 din 10.641 firme active cu bilanț depus (CAEN 4712)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 19.791 firme active din sector
SectorCAEN 4712 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STORAGE SYSTEMS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STORAGE SYSTEMS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STORAGE SYSTEMS S.R.L., cu sediul în Sat Chiţorani Com. Bucov, are codul unic de înregistrare (CUI) 42537922, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000784298. Firma a fost înființată la data de 26 mai 2020 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4712).

La ultima verificare, STORAGE SYSTEMS S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 307K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.039.957 lei și un rezultat net de 119.785 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STORAGE SYSTEMS S.R.L.?

STORAGE SYSTEMS S.R.L. (CUI 42537922) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă STORAGE SYSTEMS S.R.L. în sectorul său?

STORAGE SYSTEMS S.R.L. ocupă locul 1.117 din 10.641 firme active cu bilanț depus în CAEN 4712 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STORAGE SYSTEMS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

STORAGE SYSTEMS S.R.L. este mai veche decât 55% dintre cele 19.791 firme active cu CAEN 4712.

Este STORAGE SYSTEMS S.R.L. o firmă activă?

Nu — STORAGE SYSTEMS S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este STORAGE SYSTEMS S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, STORAGE SYSTEMS S.R.L. (CUI 42537922) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are STORAGE SYSTEMS S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, STORAGE SYSTEMS S.R.L. figura cu restanțe de 306.826 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în STORAGE SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STORAGE SYSTEMS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STORAGE SYSTEMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, STORAGE SYSTEMS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STORAGE SYSTEMS S.R.L.?

În anul 2025, STORAGE SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.039.957 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STORAGE SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop analizează STORAGE SYSTEMS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.