Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › HYDRAROMANIA S.R.L.

HYDRAROMANIA S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Arad
CUI 42767956 · J02/772/2020
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HYDRAROMANIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO42767956
Nr. Reg. Comerțului J02/772/2020
Sediu social Str. Aurel Crişan nr. 7A, Mun. Arad

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.07.2020
CAEN8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HYDRAROMANIA S.R.L. după CUI 42767956 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
10.198 lei
-49.0% vs 2024
Profit net 2025
3.080 lei
+48.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă30.2%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-49%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 122.836 lei123K lei20202021: 91.336 lei91K lei20212022: 15.727 lei16K lei20222023: 13.585 lei14K lei20232024: 19.816 lei20K lei20242025: 10.198 lei10K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 10.198 lei 3.080 lei
2024 19.816 lei 2.070 lei
2023 13.585 lei 1.523 lei
2022 15.727 lei -52.607 lei 1
2021 91.336 lei 1.783 lei 1
2020 122.836 lei 4.425 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.006 zile+954 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 380 zile+208 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 30,2%+19,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 355,23%−60,18 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,28× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 19,52%+4,46 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -255,23%+60,18 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,65×−0,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 57,01%+38,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 435 din 520 firme active cu bilanț depus (CAEN 8020)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 818 firme active din sector
SectorCAEN 8020 · Activități de servicii privind sistemele de securizare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/772/2020 → J02/772/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J02/772/2020 → J2/772/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2/772/2020 → J02/772/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HYDRAROMANIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HYDRAROMANIA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HYDRAROMANIA S.R.L., cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 42767956, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J02/772/2020. Firma a fost înființată la data de 13 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de servicii privind sistemele de securizare (CAEN 8020).

La ultima verificare, HYDRAROMANIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10.198 lei și un rezultat net de 3.080 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HYDRAROMANIA S.R.L.?

HYDRAROMANIA S.R.L. (CUI 42767956) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă HYDRAROMANIA S.R.L. în sectorul său?

HYDRAROMANIA S.R.L. ocupă locul 435 din 520 firme active cu bilanț depus în CAEN 8020 (Activități de servicii privind sistemele de securizare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HYDRAROMANIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

HYDRAROMANIA S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 818 firme active cu CAEN 8020.

Este HYDRAROMANIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare HYDRAROMANIA S.R.L. (CUI 42767956) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HYDRAROMANIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HYDRAROMANIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HYDRAROMANIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HYDRAROMANIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HYDRAROMANIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, HYDRAROMANIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HYDRAROMANIA S.R.L.?

În anul 2025, HYDRAROMANIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.198 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HYDRAROMANIA S.R.L.?

Firmoscop analizează HYDRAROMANIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.