Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › WORK FORCE SHINE S.R.L.

WORK FORCE SHINE S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Deva
CUI 42772758 · J20/701/2020
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire WORK FORCE SHINE S.R.L.
CUI 42772758
Nr. Reg. Comerțului J20/701/2020
Sediu social Bld. Decebal, bl. 110, et. 1, Complex ROMARTA, SP 6550/18/22/a, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA
Telefon 0799365880

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

CII LUCACIU LAVINIA LUCIA · lichidatorLUCACIU LAVINIA LUCIA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 13.09.2021
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută WORK FORCE SHINE S.R.L. după CUI 42772758 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
25.880 lei
ultimul bilanț
Profit net 2020
22.102 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă85.4%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 25.880 lei 22.102 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2020. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 85,4% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 19,91% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,02× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,25× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,1% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 79,38% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 80,09% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,93× cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 762,09% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 23.404 din 32.341 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 67.546 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume507
Dintre care în procedură de insolvență11
Dintre care radiate (închise)490

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru WORK FORCE SHINE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți WORK FORCE SHINE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

WORK FORCE SHINE S.R.L., cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 42772758, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/701/2020. Firma a fost înființată la data de 14 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, WORK FORCE SHINE S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 25.880 lei și un rezultat net de 22.102 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are WORK FORCE SHINE S.R.L.?

WORK FORCE SHINE S.R.L. (CUI 42772758) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă WORK FORCE SHINE S.R.L. în sectorul său?

WORK FORCE SHINE S.R.L. ocupă locul 23.404 din 32.341 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este WORK FORCE SHINE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

WORK FORCE SHINE S.R.L. este mai veche decât 33% dintre cele 67.546 firme active cu CAEN 4120.

Este WORK FORCE SHINE S.R.L. o firmă activă?

Nu — WORK FORCE SHINE S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este WORK FORCE SHINE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare WORK FORCE SHINE S.R.L. (CUI 42772758) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în WORK FORCE SHINE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru WORK FORCE SHINE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este WORK FORCE SHINE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, WORK FORCE SHINE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a WORK FORCE SHINE S.R.L.?

În anul 2020, WORK FORCE SHINE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 25.880 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu WORK FORCE SHINE S.R.L.?

Firmoscop analizează WORK FORCE SHINE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.