Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.

G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Strâmtura Com. Strâmtura
CUI 42800360 · J24/821/2020
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42800360
Nr. Reg. Comerțului J24/821/2020
Sediu social STRÎMTURA nr. 776A, Sat Strâmtura Com. Strâmtura, jud. MARAMUREŞ, 437310

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

REOINSOLV IPURL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

StareRADIERE din data 22.06.2026
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42800360 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
413.834 lei
+9.0% vs 2023
Profit net 2024
111.652 lei
+452.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă27.0%
Față de sectorpeste 69% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 155.172 lei155K lei20202021: 400.685 lei401K lei20212022: 422.496 lei422K lei20222023: 379.997 lei380K lei20232024: 413.834 lei414K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 413.834 lei 111.652 lei 1
2023 379.997 lei 20.212 lei 1
2022 422.496 lei 58.932 lei 2
2021 400.685 lei 14.808 lei 2
2020 155.172 lei 66.069 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 0 zile−17 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 187 zile+102 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,98%+21,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0%−10 datorii totale ÷ active totale × 100
Rata de levier −0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 52,7%+40,08 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 52,7%+41,35 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 100%+10 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 413.834 lei+33.837 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,95×−0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 40,23%+33,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.785 din 32.082 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 67.209 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

G & M RUS CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Strâmtura Com. Strâmtura, are codul unic de înregistrare (CUI) 42800360, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/821/2020. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 413.834 lei și un rezultat net de 111.652 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.?

G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42800360) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 7.785 din 32.082 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 33% dintre cele 67.209 firme active cu CAEN 4120.

Este G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42800360) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru G & M RUS CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 413.834 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu G & M RUS CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează G & M RUS CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.