Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.

NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Rozavlea Com. Rozavlea
CUI 42800394 · J2020000822246
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42800394
Nr. Reg. Comerțului J2020000822246
Sediu social G ROZAVLEA nr. 86, Sat Rozavlea Com. Rozavlea, jud. MARAMUREŞ, 437255
Telefon 0740553685

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

REOINSOLV IPURL · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

StareRADIERE din data 03.07.2026
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42800394 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
499.522 lei
-26.0% vs 2023
Profit net 2024
228.597 lei
+93.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă45.8%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 170.977 lei171K lei20202021: 454.070 lei454K lei20212022: 478.833 lei479K lei20222023: 671.111 lei671K lei20232024: 499.522 lei500K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 499.522 lei 228.597 lei 1
2023 671.111 lei 118.156 lei 2
2022 478.833 lei 465 lei 4
2021 454.070 lei 17.842 lei 3
2020 170.977 lei 96.572 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13 zile−10 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 304 zile+238 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 45,76%+28,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 4,19%−15,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 23,86×+18,78 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04×−0,2 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 57,02%−11,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 54,63%−0,45 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 95,81%+15,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 499.522 lei+163.966 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,19×−1,94 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 92,36%+69,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 8.654 din 19.921 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 32.177 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 iulie 2026Schimbare stare juridică: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.03.2025 → RADIERE din data 03.07.2026
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.03.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.03.2025 → radiată

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Rozavlea Com. Rozavlea, are codul unic de înregistrare (CUI) 42800394, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020000822246. Firma a fost înființată la data de 20 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 499.522 lei și un rezultat net de 228.597 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.?

NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42800394) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 8.654 din 19.921 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 59% dintre cele 32.177 firme active cu CAEN 4100.

Este NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

Nu — NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42800394) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2024, NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 499.522 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează NYS TIMIS CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Maramureș →

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.