Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.

PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 42816005 · J09/437/2020
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.
CUI 42816005
Nr. Reg. Comerțului J09/437/2020
Sediu social Aleea Culturii nr. 1, bl. 43, sc. 1, et. 4, ap. 18, Mun. Brăila, 810423

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 28.04.2025
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. după CUI 42816005 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2023
10.814 lei
+364.0% vs 2022
Profit net 2023
-3.498 lei
+29.2% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-32.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 2.126 lei2.126 lei20202021: 3.840 lei3.840 lei20212022: 2.331 lei2.331 lei20222023: 10.814 lei11K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 10.814 lei -3.498 lei
2022 2.331 lei -4.939 lei
2021 3.840 lei -6.718 lei 1
2020 2.126 lei -1.012 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 709 zile−1.789 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -32,35%+179,53 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 416,62%−41,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,24× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -69,36%+72,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -316,62%+41,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,14×+1,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor -10.814×−10.819,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -24,44%+43,18 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.417 din 15.357 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 25.812 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/437/2020 → J09/437/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 42816005, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/437/2020. Firma a fost înființată la data de 23 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 10.814 lei și un rezultat net de -3.498 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.?

PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. (CUI 42816005) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. în sectorul său?

PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. ocupă locul 13.417 din 15.357 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. este mai veche decât 53% dintre cele 25.812 firme active cu CAEN 7311.

Este PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. o firmă activă?

Nu — PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. (CUI 42816005) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.?

În anul 2023, PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 10.814 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L.?

Firmoscop analizează PRINT VIEW GRAPHICS SOLUTIONS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.