Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › UTU AUTO TEAM S.R.L.

UTU AUTO TEAM S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Horpaz Com. Miroslava
CUI 42851932 · J2020001743227
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire UTU AUTO TEAM S.R.L.
CUI 42851932
Nr. Reg. Comerțului J2020001743227
Sediu social Str. Nouă nr. 89C1, Sat Horpaz Com. Miroslava, jud. IAŞI, 707313
Telefon 0748360596

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POPA MONA LISA ANDREEA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.07.2020
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută UTU AUTO TEAM S.R.L. după CUI 42851932 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2024
164.515 lei
-33.0% vs 2023
Profit net 2024
-53.223 lei
-195.9% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-32.4%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.341 de firme din Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.109 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-33%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 13.739 lei14K lei20202022: 185.563 lei186K lei20222023: 246.247 lei246K lei20232024: 164.515 lei165K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 164.515 lei -53.223 lei 1
2023 246.247 lei -17.984 lei 1
2022 185.563 lei -3.297 lei 1
2020 13.739 lei -565 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 428 zile+186 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -32,35%−25,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 325,39%+127,89 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31×−0,2 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -89,82%−68,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -225,39%−128,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 164.515 lei−81.732 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,78×−0,2 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,88×+0,29 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 94 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,64%−12,01 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.117 din 9.897 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 16.020 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru UTU AUTO TEAM S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți UTU AUTO TEAM S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

UTU AUTO TEAM S.R.L., cu sediul în Sat Horpaz Com. Miroslava, are codul unic de înregistrare (CUI) 42851932, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020001743227. Firma a fost înființată la data de 30 iulie 2020 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, UTU AUTO TEAM S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 164.515 lei și un rezultat net de -53.223 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are UTU AUTO TEAM S.R.L.?

UTU AUTO TEAM S.R.L. (CUI 42851932) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă UTU AUTO TEAM S.R.L. în sectorul său?

UTU AUTO TEAM S.R.L. ocupă locul 6.117 din 9.897 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este UTU AUTO TEAM S.R.L. față de firmele din același domeniu?

UTU AUTO TEAM S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 16.020 firme active cu CAEN 9531.

Este UTU AUTO TEAM S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare UTU AUTO TEAM S.R.L. (CUI 42851932) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este UTU AUTO TEAM S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, UTU AUTO TEAM S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în UTU AUTO TEAM S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru UTU AUTO TEAM S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este UTU AUTO TEAM S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, UTU AUTO TEAM S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a UTU AUTO TEAM S.R.L.?

În anul 2024, UTU AUTO TEAM S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 164.515 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu UTU AUTO TEAM S.R.L.?

Firmoscop analizează UTU AUTO TEAM S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.