Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.

BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Tulca Com. Tulca
CUI 42864916 · J05/1326/2020
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 110K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42864916
Nr. Reg. Comerțului J05/1326/2020
Sediu social TULCA nr. 234, Sat Tulca Com. Tulca, jud. BIHOR, 417600
Telefon 0742585037

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 03.08.2020
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)110.281 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 110.281 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42864916 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
795.092 lei
-22.0% vs 2021
Profit net 2022
171.444 lei
-25.0% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă21.6%
Față de sectorpeste 83% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 4.888 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 6,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 26% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.067 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 17.213 lei17K lei20202021: 1.025.619 lei1,0 mil. lei20212022: 795.092 lei795K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 795.092 lei 171.444 lei 1
2021 1.025.619 lei 228.706 lei 1
2020 17.213 lei 1.013 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2020–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 92 zile−22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 21,56%−0,74 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,22%−25,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,01×+1,3 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,5×−0,9 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 42,72%−56,75 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,53%−12,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,79%+25,11 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 795.092 lei−230.527 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,32×−0,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,79×−0,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 204 zile+31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 28,93%−2,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.075 din 4.172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 8.120 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1326/2020 → J05/1326/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/1326/2020 → J5/1326/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/1326/2020 → J05/1326/2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Tulca Com. Tulca, are codul unic de înregistrare (CUI) 42864916, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/1326/2020. Firma a fost înființată la data de 3 august 2020 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 110K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 795.092 lei și un rezultat net de 171.444 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.?

BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42864916) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 1.075 din 4.172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 8.120 firme active cu CAEN 4673.

Este BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. figura cu restanțe de 110.281 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2022, BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 795.092 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează BEST PFMIN CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.