Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.

PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Brebu Mânăstirei Com. Brebu
CUI 42918811 · J29/1431/2020
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.
CUI 42918811
Nr. Reg. Comerțului J29/1431/2020
Sediu social Str. Matei Basarab nr. 72, Sat Brebu Mânăstirei Com. Brebu, jud. PRAHOVA, 107105

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

STOICA NICOLAE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.08.2020
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. după CUI 42918811 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 94/100
Cifră de afaceri 2022
222.440 lei
-44.0% vs 2021
Profit net 2022
10.876 lei
-26.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă4.9%
Față de sectorpeste 30% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.598 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-44%). · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 150.508 lei151K lei20202021: 400.730 lei401K lei20212022: 222.440 lei222K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 222.440 lei 10.876 lei 5
2021 400.730 lei 14.780 lei 10
2020 150.508 lei 18.041 lei 9

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2020–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 50 zile−46 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,89%+1,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,12%−34,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,43×+1,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,7×−2,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 24,78%−19,98 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 14,59%+3,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,88%+34,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 44.488 lei+4.415 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,98×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,89×−15,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,94%+2,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.204 din 32.255 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 32% dintre cele 67.441 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume95
Dintre care radiate (închise)39

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sat Brebu Mânăstirei Com. Brebu, are codul unic de înregistrare (CUI) 42918811, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1431/2020. Firma a fost înființată la data de 14 august 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 222.440 lei și un rezultat net de 10.876 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.?

PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 42918811) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?

PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 12.204 din 32.255 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 32% dintre cele 67.441 firme active cu CAEN 4120.

Este PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?

PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.?

În anul 2022, PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 222.440 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L.?

Firmoscop analizează PROSPER REGAL CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.