Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › BEE NEXT MOBILITY S.R.L.

BEE NEXT MOBILITY S.R.L.

Înființată în 2020 · 6 ani vechime · Sat Surlari Com. Petrăchioaia
CUI 42992079 · J2020003885237
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BEE NEXT MOBILITY S.R.L.
CUI 42992079
Nr. Reg. Comerțului J2020003885237
Sediu social Str. Jiului nr. 39, Camera nr. 2, Sat Surlari Com. Petrăchioaia, jud. ILFOV, 77157
Telefon 0724450716

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NIȚU CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.09.2020
CAEN4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BEE NEXT MOBILITY S.R.L. după CUI 42992079 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
132.444 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
-77.977 lei
-943.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-58.9%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 5.004 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,7%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-42%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 37.247 lei37K lei20202021: 436.852 lei437K lei20212022: 598.090 lei598K lei20222023: 275.128 lei275K lei20232024: 229.285 lei229K lei20242025: 132.444 lei132K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 132.444 lei -77.977 lei
2024 229.285 lei 9.242 lei 1
2023 275.128 lei -287.952 lei 2
2022 598.090 lei -263.170 lei 3
2021 436.852 lei 64.900 lei 2
2020 37.247 lei 24.140 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.223 zile+1.191 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -58,88%−62,91 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 318,01%−59,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -30,74%−36,12 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -217,98%+58,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,52×−0,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -36,37%−41,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.470 din 4.377 firme active cu bilanț depus (CAEN 4781)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 13.412 firme active din sector
SectorCAEN 4781 · Comerț cu amănuntul al autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BEE NEXT MOBILITY S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BEE NEXT MOBILITY S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BEE NEXT MOBILITY S.R.L., cu sediul în Sat Surlari Com. Petrăchioaia, are codul unic de înregistrare (CUI) 42992079, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020003885237. Firma a fost înființată la data de 1 septembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN 4781).

La ultima verificare, BEE NEXT MOBILITY S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 132.444 lei și un rezultat net de -77.977 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BEE NEXT MOBILITY S.R.L.?

BEE NEXT MOBILITY S.R.L. (CUI 42992079) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă BEE NEXT MOBILITY S.R.L. în sectorul său?

BEE NEXT MOBILITY S.R.L. ocupă locul 2.470 din 4.377 firme active cu bilanț depus în CAEN 4781 (Comerț cu amănuntul al autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BEE NEXT MOBILITY S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BEE NEXT MOBILITY S.R.L. este mai veche decât 31% dintre cele 13.412 firme active cu CAEN 4781.

Este BEE NEXT MOBILITY S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare BEE NEXT MOBILITY S.R.L. (CUI 42992079) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este BEE NEXT MOBILITY S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BEE NEXT MOBILITY S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BEE NEXT MOBILITY S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BEE NEXT MOBILITY S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BEE NEXT MOBILITY S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BEE NEXT MOBILITY S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BEE NEXT MOBILITY S.R.L.?

În anul 2025, BEE NEXT MOBILITY S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 132.444 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BEE NEXT MOBILITY S.R.L.?

Firmoscop analizează BEE NEXT MOBILITY S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.