Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › HEADWAY TECH S.R.L.

HEADWAY TECH S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 43097757 · J40/12308/2020
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HEADWAY TECH S.R.L.
CUI 43097757
Nr. Reg. Comerțului J40/12308/2020
Sediu social Str. Baltagului nr. 7A, et. 6, ap. 25, CAMERA 2, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

DUBICZKI CARMEN - MĂDĂLINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.09.2020
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HEADWAY TECH S.R.L. după CUI 43097757 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
261.747 lei
+271.0% vs 2020
Profit net 2022
226.697 lei
+237.6% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă86.6%
Față de sectorpeste 87% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 7.014 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 38,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 7.249 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 70.605 lei71K lei20202022: 261.747 lei262K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 261.747 lei 226.697 lei 1
2020 70.605 lei 67.140 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2020–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 6 zile−11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 292 zile+195 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 86,61%−8,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,86%−2,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 53,69×+32,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89%+0,19 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 98,29%+3,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,4%+3,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 261.747 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,13×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 807,12%−4.334,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.628 din 15.359 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 25.812 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 25.09.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 25.09.2020 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 25.09.2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HEADWAY TECH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HEADWAY TECH S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HEADWAY TECH S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 43097757, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/12308/2020. Firma a fost înființată la data de 25 septembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, HEADWAY TECH S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 261.747 lei și un rezultat net de 226.697 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HEADWAY TECH S.R.L.?

HEADWAY TECH S.R.L. (CUI 43097757) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă HEADWAY TECH S.R.L. în sectorul său?

HEADWAY TECH S.R.L. ocupă locul 5.628 din 15.359 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HEADWAY TECH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

HEADWAY TECH S.R.L. este mai veche decât 52% dintre cele 25.812 firme active cu CAEN 7311.

Este HEADWAY TECH S.R.L. o firmă activă?

HEADWAY TECH S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este HEADWAY TECH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HEADWAY TECH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HEADWAY TECH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HEADWAY TECH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HEADWAY TECH S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, HEADWAY TECH S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HEADWAY TECH S.R.L.?

În anul 2022, HEADWAY TECH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 261.747 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HEADWAY TECH S.R.L.?

Firmoscop analizează HEADWAY TECH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.