Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.

EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Orş. Otopeni
CUI 43102594 · J23/4370/2020
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.
CUI 43102594
Nr. Reg. Comerțului J23/4370/2020
Sediu social Str. Lacul Ursului nr. 2, bl. P1, sc. 1, et. 1, ap. 4, Orş. Otopeni, jud. ILFOV, 75100
Telefon 0735948005

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BEJENARU RĂZVAN-ANDI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.09.2020
CAEN2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. după CUI 43102594 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
19.250 lei
ultimul bilanț
Profit net 2024
11.924 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă61.9%
Datorii / capital0.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 3.178 lei3.178 lei20202021: 2.776 lei2.776 lei20212024: 19.250 lei19K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 19.250 lei 11.924 lei
2023 0 lei
2021 2.776 lei 30 lei
2020 3.178 lei 1.932 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 188 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 181 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 61,94% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 41,26%−35,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,42×+1,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,7×−2,54 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 84,65% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 49,72% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 58,74%+35,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,8× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,53× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 81 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 334,73% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 203 din 283 firme active cu bilanț depus (CAEN 2042)
Vechime relativămai veche decât 40% dintre cele 571 firme active din sector
SectorCAEN 2042 · Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L., cu sediul în Orş. Otopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 43102594, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/4370/2020. Firma a fost înființată la data de 25 septembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN 2042).

La ultima verificare, EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 19.250 lei și un rezultat net de 11.924 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.?

EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. (CUI 43102594) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. în sectorul său?

EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. ocupă locul 203 din 283 firme active cu bilanț depus în CAEN 2042 (Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. este mai veche decât 40% dintre cele 571 firme active cu CAEN 2042.

Este EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. o firmă activă?

EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.?

În anul 2024, EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 19.250 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L.?

Firmoscop analizează EMPIRE DEVELOPMENT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.