Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › ASCENTA DEE S.R.L.

ASCENTA DEE S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 43174469 · J40/13309/2020
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ASCENTA DEE S.R.L.
CUI 43174469
Nr. Reg. Comerțului J40/13309/2020
Sediu social Str. Măguricea nr. 24, et. 5 RETRAS, ap. 18, LOT 28, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 14234

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CARACOTE ALEXANDRU IULIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.10.2020
CAEN8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ASCENTA DEE S.R.L. după CUI 43174469 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
501.108 lei
+508.0% vs 2022
Profit net 2023
183.744 lei
+736.5% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă36.7%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 5.065 de firme din Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 26,9%.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 82.428 lei82K lei20222023: 501.108 lei501K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 501.108 lei 183.744 lei
2022 82.428 lei 21.965 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2022–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 72 zile−48 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 155 zile+54 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 36,67%+10,02 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 32%−18,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,12×+1,12 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,47×−0,53 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 87,2%+5,74 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 59,3%+18,65 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 68%+18,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,62×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 75,54%+33,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.688 din 7.983 firme active cu bilanț depus (CAEN 8299)
Vechime relativămai veche decât 42% dintre cele 17.513 firme active din sector
SectorCAEN 8299 · Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 12.10.2020
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 12.10.2020 → dizolvare
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: dizolvare → INREGISTRAT din data 12.10.2020

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ASCENTA DEE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ASCENTA DEE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ASCENTA DEE S.R.L., cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 43174469, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/13309/2020. Firma a fost înființată la data de 12 octombrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a. (CAEN 8299).

La ultima verificare, ASCENTA DEE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 501.108 lei și un rezultat net de 183.744 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ASCENTA DEE S.R.L.?

ASCENTA DEE S.R.L. (CUI 43174469) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ASCENTA DEE S.R.L. în sectorul său?

ASCENTA DEE S.R.L. ocupă locul 2.688 din 7.983 firme active cu bilanț depus în CAEN 8299 (Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ASCENTA DEE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ASCENTA DEE S.R.L. este mai veche decât 42% dintre cele 17.513 firme active cu CAEN 8299.

Este ASCENTA DEE S.R.L. o firmă activă?

ASCENTA DEE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ASCENTA DEE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ASCENTA DEE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ASCENTA DEE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ASCENTA DEE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ASCENTA DEE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ASCENTA DEE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ASCENTA DEE S.R.L.?

În anul 2023, ASCENTA DEE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 501.108 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ASCENTA DEE S.R.L.?

Firmoscop analizează ASCENTA DEE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.