Sari la conținut
FirmoscopFirmeMaramureș › BANEAS EXPLOFOR S.R.L.

BANEAS EXPLOFOR S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Sat Poienile de Sub Munte Com. Poienile de Sub Munte
CUI 43222272 · J24/1319/2020
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BANEAS EXPLOFOR S.R.L.
CUI 43222272
Nr. Reg. Comerțului J24/1319/2020
Sediu social POIENILE DE SUB MUNTE nr. 489I, Sat Poienile de Sub Munte Com. Poienile de Sub Munte, jud. MARAMUREŞ, 437220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

POPOVICI IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 03.06.2024
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BANEAS EXPLOFOR S.R.L. după CUI 43222272 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 56/100
Cifră de afaceri 2023
778.453 lei
-24.0% vs 2021
Profit net 2023
508.010 lei
+28.6% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă65.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 8.403 lei8.403 lei20202021: 1.025.662 lei1,0 mil. lei20212023: 778.453 lei778K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 778.453 lei 508.010 lei 3
2021 1.025.662 lei 395.161 lei 7
2020 8.403 lei 8.151 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2020–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 246 zile+238 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile−70 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 65,26%+26,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,03%+94,46 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −16,96 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 96,75%+4,27 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,03%−94,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 259.484 lei+112.961 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,48×−0,92 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 193,99%+128,66 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.404 din 4.038 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 6.148 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume53
Dintre care radiate (închise)30

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BANEAS EXPLOFOR S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BANEAS EXPLOFOR S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BANEAS EXPLOFOR S.R.L., cu sediul în Sat Poienile de Sub Munte Com. Poienile de Sub Munte, are codul unic de înregistrare (CUI) 43222272, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/1319/2020. Firma a fost înființată la data de 21 octombrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, BANEAS EXPLOFOR S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 778.453 lei și un rezultat net de 508.010 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BANEAS EXPLOFOR S.R.L.?

BANEAS EXPLOFOR S.R.L. (CUI 43222272) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă BANEAS EXPLOFOR S.R.L. în sectorul său?

BANEAS EXPLOFOR S.R.L. ocupă locul 1.404 din 4.038 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BANEAS EXPLOFOR S.R.L. față de firmele din același domeniu?

BANEAS EXPLOFOR S.R.L. este mai veche decât 28% dintre cele 6.148 firme active cu CAEN 0220.

Este BANEAS EXPLOFOR S.R.L. o firmă activă?

BANEAS EXPLOFOR S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este BANEAS EXPLOFOR S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BANEAS EXPLOFOR S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BANEAS EXPLOFOR S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BANEAS EXPLOFOR S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BANEAS EXPLOFOR S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, BANEAS EXPLOFOR S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BANEAS EXPLOFOR S.R.L.?

În anul 2023, BANEAS EXPLOFOR S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 778.453 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BANEAS EXPLOFOR S.R.L.?

Firmoscop analizează BANEAS EXPLOFOR S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.