HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.
Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.
Reprezentanți
Fără reprezentanți în datele publice curente.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 31 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Declarată inactivă fiscal | 31 august 2026 |
| Restanțe la bugetul de stat | Figurează cu 3.568.139 lei | 30 iunie 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 31 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 31 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. după CUI 43344407 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.
Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 5 ani consecutivi.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2024 | 7.551.332 lei | 5.642.886 lei | — |
| 2023 | 9.031.529 lei | 887.961 lei | 26 |
| 2022 | 342.857 lei | 23.583 lei | 1 |
| 2021 | 15.350 lei | 496 lei | 1 |
| 2020 | 4.000 lei | 3.880 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2020–2024). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 338 din 11.192 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322) |
| Vechime relativă | mai veche decât 36% dintre cele 18.042 firme active din sector |
| Sector | CAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat → |
Istoric modificări (Registrul Comerțului)
- 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 13.10.2022
- 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022020572400 → J40/20572/2022
- 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 13.10.2022 → funcțiune
- 13 iulie 2026Redenumire: PIXURI ȘI ACTE S.R.L. → HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bucureşti
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Bucureşti Sectorul 2
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/3822/2020 → J2022020572400
- 13 iulie 2026Redenumire: HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. → PIXURI ȘI ACTE S.R.L.
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Cluj
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Cluj-Napoca
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2022020572400 → J12/3822/2020
- 13 iulie 2026Redenumire: PIXURI ȘI ACTE S.R.L. → HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bucureşti
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Bucureşti Sectorul 2
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/3822/2020 → J2022020572400
- 13 iulie 2026Redenumire: HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. → PIXURI ȘI ACTE S.R.L.
- 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Cluj
- 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Municipiul Cluj-Napoca
- 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/20572/2022 → J12/3822/2020
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 43344407, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/20572/2022. Firma a fost înființată la data de 17 noiembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).
La ultima verificare, HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 3,6 mil. lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 7.551.332 lei și un rezultat net de 5.642.886 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.?
HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. (CUI 43344407) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.
Ce loc ocupă HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. în sectorul său?
HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. ocupă locul 338 din 11.192 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.
Cât de veche este HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. față de firmele din același domeniu?
HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. este mai veche decât 36% dintre cele 18.042 firme active cu CAEN 4322.
Este HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. o firmă activă?
HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.
Este HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. în insolvență?
Nu — la ultima verificare, HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Are HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. datorii la stat?
La ultima verificare, HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. figura cu restanțe de 3.568.139 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.
Pot avea încredere în HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Nu, HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.?
În anul 2024, HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7.551.332 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L.?
Firmoscop analizează HUB BUILDING CONSTRUCT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- SICOR SRL · Sector 2 Mun. Bucureşti · CA 358.650.183 lei
- ENERGOMONTAJ SA · Sector 1 Mun. Bucureşti · CA 248.513.046 lei
- FRIGOTEHNICA S.A. · Sector 2 Mun. Bucureşti · CA 174.750.745 lei
- HIGH-TECH CLIMA SRL · Orş. Popeşti-Leordeni · CA 153.856.732 lei
- ENGIE SERVICII SRL · Sector 4 Mun. Bucureşti · CA 138.122.517 lei
- H.I.T & COLD INSTAL SRL · Sector 3 Mun. Bucureşti · CA 113.681.551 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.