Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.

MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 43385750 · J2023024986404
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.
CUI 43385750
Nr. Reg. Comerțului J2023024986404
Sediu social Str. Dr. Leonte Anastasievici nr. 9, et. 1, ap. 2, camera 2, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 50464
Telefon 0753678517

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CIVITARESE RUGGERO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 28.12.2023
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. după CUI 43385750 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 38/100
Cifră de afaceri 2025
226.705 lei
-40.0% vs 2024
Profit net 2025
86.499 lei
+185.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă38.2%
Față de sectorpeste 29% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-40%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 397.897 lei398K lei20212022: 681.200 lei681K lei20222023: 431.142 lei431K lei20232024: 375.565 lei376K lei20242025: 226.705 lei227K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 226.705 lei 86.499 lei 1
2024 375.565 lei -101.629 lei 2
2023 431.142 lei -57.880 lei 4
2022 681.200 lei -12.724 lei 7
2021 397.897 lei 90.219 lei 5
2020 -11 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2020–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 191 zile+51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 38,15%+65,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,74%−154,34 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,99×+0,6 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 73,53%+253,91 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,74%+154,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 226.705 lei+38.922 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,93×−4,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 61,59%+80,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.115 din 14.413 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 26.147 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piatra Neamţ → Sector 5 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.12.2023
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J27/1028/2020 → J2023024986404
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.12.2023 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Neamţ
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Municipiul Piatra Neamţ
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2023024986404 → J27/1028/2020
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Neamţ → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Piatra Neamţ → Bucureşti Sectorul 5

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L., cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 43385750, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2023024986404. Firma a fost înființată la data de 26 noiembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 226.705 lei și un rezultat net de 86.499 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.?

MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. (CUI 43385750) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. în sectorul său?

MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. ocupă locul 9.115 din 14.413 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. este mai veche decât 76% dintre cele 26.147 firme active cu CAEN 6210.

Este MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. o firmă activă?

MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.?

În anul 2025, MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 226.705 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L.?

Firmoscop analizează MATRIX SOFTWARE HOUSE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.