Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Ilfov › MYK INDUSTRY RO S.R.L.

MYK INDUSTRY RO S.R.L.

Înființată în 2020 · 5 ani vechime · Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei
CUI 43460509 · J26/1606/2020
Atenție sporită Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 123K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MYK INDUSTRY RO S.R.L.
CUI 43460509
Nr. Reg. Comerțului J26/1606/2020
Sediu social GURA HUMORULUI nr. 4, Sat Căciulaţi, Comuna Moara Vlăsiei, jud. Ilfov

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)123.263 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 27 octombrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 123.263 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 27 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MYK INDUSTRY RO S.R.L. după CUI 43460509 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2023
14.620.625 lei
ultimul bilanț
Profit net 2023
-354.064 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă-2.4%
Față de sectorpeste 19% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.993 de firme din Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 8,7%.

Mărime față de sector38 de angajați · peste 94% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.323 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital2.7×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 14.620.625 lei -354.064 lei 38

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2023. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 33 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,42% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 73,15% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,37× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,72× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -72,76% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -19,54% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 26,85% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 384.753 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,07× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -2,36% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 153 din 4.414 firme active cu bilanț depus (CAEN 2511)
Vechime relativămai veche decât 38% dintre cele 7.979 de firme active din sector
SectorCAEN 2511 · Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MYK INDUSTRY RO S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MYK INDUSTRY RO S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MYK INDUSTRY RO S.R.L., cu sediul în Sat Căciulaţi Com. Moara Vlăsiei, are codul unic de înregistrare (CUI) 43460509, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1606/2020. Firma a fost înființată la data de 16 decembrie 2020 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice (CAEN 2511).

La ultima verificare, MYK INDUSTRY RO S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 123K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 14.620.625 lei și un rezultat net de -354.064 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MYK INDUSTRY RO S.R.L.?

MYK INDUSTRY RO S.R.L. (CUI 43460509) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MYK INDUSTRY RO S.R.L. în sectorul său?

MYK INDUSTRY RO S.R.L. ocupă locul 153 din 4.414 firme active cu bilanț depus în CAEN 2511 (Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MYK INDUSTRY RO S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MYK INDUSTRY RO S.R.L. este mai veche decât 38% dintre cele 7.979 de firme active cu CAEN 2511.

Este MYK INDUSTRY RO S.R.L. o firmă activă?

MYK INDUSTRY RO S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MYK INDUSTRY RO S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MYK INDUSTRY RO S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are MYK INDUSTRY RO S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MYK INDUSTRY RO S.R.L. figura cu restanțe de 123.263 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MYK INDUSTRY RO S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MYK INDUSTRY RO S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MYK INDUSTRY RO S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MYK INDUSTRY RO S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MYK INDUSTRY RO S.R.L.?

În anul 2023, MYK INDUSTRY RO S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 14.620.625 lei și un număr mediu de 38 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MYK INDUSTRY RO S.R.L.?

Firmoscop analizează MYK INDUSTRY RO S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2511 din Ilfov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.