Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Gorj › SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.

SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Câlnic Com. Câlnic
CUI 43521983 · J18/7/2021
Atenție sporită Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.
CUI 43521983
Nr. Reg. Comerțului J18/7/2021
Sediu Sat Câlnic Com. Câlnic, Gorj
Telefon 0768040036

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

PINOȘANU VASILE-ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 26 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. după CUI 43521983 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
2.362.350 lei
+29,0% vs 2021
Profit net 2022
643.295 lei
-8,4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă27.2%
Față de sectorpeste 59% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 28.598 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 18,3%.

Mărime față de sector38 de angajați · peste 97% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 1.837.331 lei1,8 mil. lei20212022: 2.362.350 lei2,4 mil. lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 2.362.350 lei 643.295 lei 38
2021 1.837.331 lei 702.320 lei 13

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2021–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 56 de zile−31 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 83 de zile+46 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 27,23%−11 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 30,18%−8,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,31×+0,7 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,43×−0,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 76,06%−23,91 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 53,1%−8,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 69,82%+8,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 62.167 lei−79.166 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,95×+0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 65,72×−19,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 39,13%−25,22 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.368 din 28.704 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 30% dintre cele 62.592 de firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

SPARTAN CONTRACTORS S.R.L., cu sediul în Sat Câlnic Com. Câlnic, are codul unic de înregistrare (CUI) 43521983, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/7/2021. Firma a fost înființată la data de 7 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 2.362.350 lei și un rezultat net de 643.295 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.?

SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. (CUI 43521983) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. în sectorul său?

SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. ocupă locul 1.368 din 28.704 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. este mai veche decât 30% dintre cele 62.592 de firme active cu CAEN 4120.

Este SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. o firmă activă?

SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPARTAN CONTRACTORS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.?

În anul 2022, SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 2.362.350 lei și un număr mediu de 38 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPARTAN CONTRACTORS S.R.L.?

Firmoscop analizează SPARTAN CONTRACTORS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Gorj →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4120 din Gorj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.