Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.

IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Râmnicu Sărat
CUI 43562215 · J10/51/2021
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.
CUI 43562215
Nr. Reg. Comerțului J10/51/2021
Sediu social Str. Horia nr. 1, bl. P2, et. PARTER, ap. 1, Mun. Râmnicu Sărat, jud. BUZĂU

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

NICOARĂ ALEXANDRU IULIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.01.2021
CAEN9512 · Repararea echipamentelor de comunicații
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. după CUI 43562215 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
51.455 lei
-46.0% vs 2023
Profit net 2024
-11.403 lei
-358.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-22.2%
Față de sectorpeste 6% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.960 de firme din Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 13,7%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-46%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 40.361 lei40K lei20212022: 74.251 lei74K lei20222023: 95.220 lei95K lei20232024: 51.455 lei51K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 51.455 lei -11.403 lei
2023 95.220 lei 4.415 lei
2022 74.251 lei 2.661 lei
2021 40.361 lei -2.344 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2021–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 122 zile+78 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -22,16%−26,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 160,61%+90,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,62×−0,81 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -106,84%−133,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -60,61%−90,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,82×−0,97 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,35×−0,6 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -17,99%−23,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 243 din 430 firme active cu bilanț depus (CAEN 9512)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 899 firme active din sector
SectorCAEN 9512 · Repararea echipamentelor de comunicații →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L., cu sediul în Mun. Râmnicu Sărat, are codul unic de înregistrare (CUI) 43562215, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/51/2021. Firma a fost înființată la data de 15 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Repararea echipamentelor de comunicații (CAEN 9512).

La ultima verificare, IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 51.455 lei și un rezultat net de -11.403 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.?

IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. (CUI 43562215) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. în sectorul său?

IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. ocupă locul 243 din 430 firme active cu bilanț depus în CAEN 9512 (Repararea echipamentelor de comunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 899 firme active cu CAEN 9512.

Este IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. o firmă activă?

IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.?

În anul 2024, IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 51.455 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L.?

Firmoscop analizează IKONIQ DEVICE REPAIRS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.