Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sălaj › NEW CLEAR R&T S.R.L.

NEW CLEAR R&T S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Crişeni Com. Crişeni
CUI 43632540 · J31/46/2021
Atenție sporită Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEW CLEAR R&T S.R.L.
CUI 43632540
Nr. Reg. Comerțului J31/46/2021
Sediu social CRIŞENI nr. 411, Sat Crişeni, Comuna Crişeni, jud. Sălaj, 457105

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

FUTO TIBERIU-ATILLA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN8122 · Activități specializate de curățenie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEW CLEAR R&T S.R.L. după CUI 43632540 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 49/100
Cifră de afaceri 2025
140.500 lei
+16,0% vs 2024
Profit net 2025
5.906 lei
+141,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă4.2%
Față de sectorpeste 35% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 79.341 lei79K lei20212022: 148.093 lei148K lei20222023: 122.810 lei123K lei20232024: 121.250 lei121K lei20242025: 140.500 lei141K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 140.500 lei 5.906 lei 1
2024 121.250 lei -14.125 lei 1
2023 122.810 lei -83.819 lei 2
2022 148.093 lei 1.817 lei 2
2021 79.341 lei 4.429 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 266 de zile−74 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 3 zile−4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,2%+15,85 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 607,12%+80,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,16× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,99%+100,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -507,12%−80,75 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 140.500 lei+19.250 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,32×+2,67 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 5,49%+15,06 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 540 din 1.009 firme active cu bilanț depus (CAEN 8122)
Vechime relativămai veche decât 51% dintre cele 2.212 firme active din sector
SectorCAEN 8122 · Activități specializate de curățenie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEW CLEAR R&T S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEW CLEAR R&T S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NEW CLEAR R&T S.R.L., cu sediul în Sat Crişeni Com. Crişeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 43632540, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J31/46/2021. Firma a fost înființată la data de 28 ianuarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități specializate de curățenie (CAEN 8122).

La ultima verificare, NEW CLEAR R&T S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 140.500 lei și un rezultat net de 5.906 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEW CLEAR R&T S.R.L.?

NEW CLEAR R&T S.R.L. (CUI 43632540) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NEW CLEAR R&T S.R.L. în sectorul său?

NEW CLEAR R&T S.R.L. ocupă locul 540 din 1.009 firme active cu bilanț depus în CAEN 8122 (Activități specializate de curățenie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEW CLEAR R&T S.R.L. față de firmele din același domeniu?

NEW CLEAR R&T S.R.L. este mai veche decât 51% dintre cele 2.212 firme active cu CAEN 8122.

Este NEW CLEAR R&T S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare NEW CLEAR R&T S.R.L. (CUI 43632540) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NEW CLEAR R&T S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEW CLEAR R&T S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NEW CLEAR R&T S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEW CLEAR R&T S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEW CLEAR R&T S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, NEW CLEAR R&T S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEW CLEAR R&T S.R.L.?

În anul 2025, NEW CLEAR R&T S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 140.500 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEW CLEAR R&T S.R.L.?

Firmoscop analizează NEW CLEAR R&T S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8122 din Sălaj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.