Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sibiu › 4WELL S.R.L.

4WELL S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 43687049 · J2021000220328
Atenție sporită Verificat la ANAF · 27 octombrie 2026
DizolvatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire 4WELL S.R.L.
CUI 43687049
Nr. Reg. Comerțului J2021000220328
Sediu social POIANA nr. 1, bl. 45, sc. D, ap. 40, Municipiul Sibiu

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Reprezentanți

POPA BOGDAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staredizolvare
CAEN4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 27 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută 4WELL S.R.L. după CUI 43687049 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
241.128 lei
-5,0% vs 2024
Profit net 2025
-21.225 lei
-87,5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.8%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 826 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 818 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e dizolvată și nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 119.301 lei119K lei20212023: 378.955 lei379K lei20232024: 254.824 lei255K lei20242025: 241.128 lei241K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 241.128 lei -21.225 lei 1
2024 254.824 lei -11.320 lei 1
2023 378.955 lei 34.739 lei 1
2021 119.301 lei -10.882 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 100 de zile+33 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,8%−4,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 233,29%+82,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,43×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -75,05%−38,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -130,29%−79,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 241.128 lei−13.696 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,53×+0,27 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,6×−2,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile+3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,23%−3,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 655 din 1.631 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4775)
Vechime relativămai veche decât 45% dintre cele 2.877 de firme active din sector
SectorCAEN 4775 · Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume44
Dintre care în procedură de insolvență1
Dintre care radiate (închise)16

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 21 octombrie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → dizolvare

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru 4WELL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți 4WELL S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

4WELL S.R.L., cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 43687049, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000220328. Firma a fost înființată la data de 8 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4775).

La ultima verificare, 4WELL S.R.L. figura ca dizolvată în registrul comerțului. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 241.128 lei și un rezultat net de -21.225 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are 4WELL S.R.L.?

4WELL S.R.L. (CUI 43687049) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 27 octombrie 2026. Firma e dizolvată — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă 4WELL S.R.L. în sectorul său?

4WELL S.R.L. ocupă locul 655 din 1.631 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4775 (Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este 4WELL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

4WELL S.R.L. este mai veche decât 45% dintre cele 2.877 de firme active cu CAEN 4775.

Este 4WELL S.R.L. o firmă activă?

Nu — 4WELL S.R.L. figurează ca dizolvată în registrul comerțului la data ultimei verificări.

Este 4WELL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare 4WELL S.R.L. (CUI 43687049) figura ca dizolvată în registrul comerțului, nu în insolvență.

Pot avea încredere în 4WELL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru 4WELL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este 4WELL S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, 4WELL S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a 4WELL S.R.L.?

În anul 2025, 4WELL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 241.128 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu 4WELL S.R.L.?

Firmoscop analizează 4WELL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4775 din Sibiu, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 27 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.