Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › MACARONS BOX S.R.L.

MACARONS BOX S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Oradea
CUI 43700180 · J12/633/2021
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MACARONS BOX S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43700180
Nr. Reg. Comerțului J12/633/2021
Sediu social Str. Primăriei nr. 34, Mun. Oradea, jud. BIHOR, 410209

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 19.11.2024
CAEN4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MACARONS BOX S.R.L. după CUI 43700180 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
359.691 lei
+131.0% vs 2024
Profit net 2025
-142.009 lei
-3551.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-39.5%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 9.639 de firme din Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,8%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.541 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 140.614 lei141K lei20212022: 272.840 lei273K lei20222023: 338.236 lei338K lei20232024: 155.449 lei155K lei20242025: 359.691 lei360K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 359.691 lei -142.009 lei 1
2024 155.449 lei 4.114 lei 1
2023 338.236 lei -125.115 lei 1
2022 272.840 lei 62.655 lei 1
2021 140.614 lei 61.424 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 443 zile−376 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 66 zile−154 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -39,48%−42,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 147,33%+47,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,68×−0,33 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -47,94%−49,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -47,33%−47,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 359.691 lei+204.242 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,21×+0,77 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,51×+15,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,3%−31,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.445 din 16.140 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 36.982 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 19.11.2024
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021000633124 → J12/633/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 19.11.2024 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/633/2021 → J2021000633124

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MACARONS BOX S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MACARONS BOX S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MACARONS BOX S.R.L., cu sediul în Mun. Oradea, are codul unic de înregistrare (CUI) 43700180, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/633/2021. Firma a fost înființată la data de 9 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet (CAEN 4791).

La ultima verificare, MACARONS BOX S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 359.691 lei și un rezultat net de -142.009 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MACARONS BOX S.R.L.?

MACARONS BOX S.R.L. (CUI 43700180) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MACARONS BOX S.R.L. în sectorul său?

MACARONS BOX S.R.L. ocupă locul 3.445 din 16.140 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MACARONS BOX S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MACARONS BOX S.R.L. este mai veche decât 59% dintre cele 36.982 firme active cu CAEN 4791.

Este MACARONS BOX S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MACARONS BOX S.R.L. (CUI 43700180) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MACARONS BOX S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MACARONS BOX S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MACARONS BOX S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MACARONS BOX S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MACARONS BOX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, MACARONS BOX S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MACARONS BOX S.R.L.?

În anul 2025, MACARONS BOX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 359.691 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MACARONS BOX S.R.L.?

Firmoscop analizează MACARONS BOX S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.