Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › VASCRIBACH S.R.L.

VASCRIBACH S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Satu Mare Com. Satu Mare
CUI 43779843 · J19/122/2021
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VASCRIBACH S.R.L.
CUI 43779843
Nr. Reg. Comerțului J19/122/2021
Sediu social SATU MARE nr. 646, Sat Satu Mare Com. Satu Mare, jud. HARGHITA, 537026
Telefon 0724881921

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

CĂPRARU EUSEBIU · administrator

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 08.12.2025
CAEN4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VASCRIBACH S.R.L. după CUI 43779843 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
38.832 lei
-27.0% vs 2024
Profit net 2025
-75.477 lei
-80.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-194.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 74.465 lei74K lei20222023: 178.700 lei179K lei20232024: 53.153 lei53K lei20242025: 38.832 lei39K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 38.832 lei -75.477 lei
2024 53.153 lei -41.768 lei
2023 178.700 lei -11.368 lei
2022 74.465 lei 938 lei
2021 -5.862 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.383 zile+133 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 91 zile−94 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -194,37%−115,79 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.064,18%+917,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09×−0,59 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -545,79%−512,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -964,18%−917,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,81×+2,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,99×+29,33 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−544 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -66,03%−22,03 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 652 din 934 firme active cu bilanț depus (CAEN 4634)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 1.622 firme active din sector
SectorCAEN 4634 · Comerț cu ridicata al băuturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VASCRIBACH S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VASCRIBACH S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VASCRIBACH S.R.L., cu sediul în Sat Satu Mare Com. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 43779843, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/122/2021. Firma a fost înființată la data de 22 februarie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al băuturilor (CAEN 4634).

La ultima verificare, VASCRIBACH S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.832 lei și un rezultat net de -75.477 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VASCRIBACH S.R.L.?

VASCRIBACH S.R.L. (CUI 43779843) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă VASCRIBACH S.R.L. în sectorul său?

VASCRIBACH S.R.L. ocupă locul 652 din 934 firme active cu bilanț depus în CAEN 4634 (Comerț cu ridicata al băuturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VASCRIBACH S.R.L. față de firmele din același domeniu?

VASCRIBACH S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 1.622 firme active cu CAEN 4634.

Este VASCRIBACH S.R.L. o firmă activă?

VASCRIBACH S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este VASCRIBACH S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VASCRIBACH S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VASCRIBACH S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VASCRIBACH S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VASCRIBACH S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, VASCRIBACH S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VASCRIBACH S.R.L.?

În anul 2025, VASCRIBACH S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 38.832 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VASCRIBACH S.R.L.?

Firmoscop analizează VASCRIBACH S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.