Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Brașov › FOODBABS S.R.L.

FOODBABS S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Orş. Zărneşti
CUI 43828709 · J08/624/2021
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FOODBABS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO43828709
Nr. Reg. Comerțului J08/624/2021
Sediu social GRIVIŢA nr. 10, Loc. Zărneşti, Oraş Zărneşti, jud. Braşov, 505800

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FOODBABS S.R.L. după CUI 43828709 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
4.393.427 lei
+34,0% vs 2024
Profit net 2025
-6.241 lei
-101,8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-0.1%
Față de sectorpeste 31% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 728 de firme din Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,4%.

Mărime față de sector24 de angajați · peste 96% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 711 firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 1.126.537 lei1,1 mil. lei20212022: 2.296.993 lei2,3 mil. lei20222023: 2.856.855 lei2,9 mil. lei20232024: 3.275.814 lei3,3 mil. lei20242025: 4.393.427 lei4,4 mil. lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 4.393.427 lei -6.241 lei 24
2024 3.275.814 lei 344.714 lei 17
2023 2.856.855 lei 396.543 lei 15
2022 2.296.993 lei 419.622 lei 15
2021 1.126.537 lei 307.240 lei 12

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 104 zile−12 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 42 de zile−19 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,14%−10,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,88%+26,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,99×−0,35 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,5%−25,13 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,48%−26,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 183.059 lei−9.636 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,52×+1,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 73,98×+28,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,57%−13,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 43 din 1.240 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4724)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 2.340 de firme active din sector
SectorCAEN 4724 · Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FOODBABS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FOODBABS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FOODBABS S.R.L., cu sediul în Orş. Zărneşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 43828709, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/624/2021. Firma a fost înființată la data de 2 martie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate (CAEN 4724).

La ultima verificare, FOODBABS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.393.427 lei și un rezultat net de -6.241 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FOODBABS S.R.L.?

FOODBABS S.R.L. (CUI 43828709) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FOODBABS S.R.L. în sectorul său?

FOODBABS S.R.L. ocupă locul 43 din 1.240 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4724 (Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FOODBABS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

FOODBABS S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 2.340 de firme active cu CAEN 4724.

Este FOODBABS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare FOODBABS S.R.L. (CUI 43828709) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FOODBABS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FOODBABS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FOODBABS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FOODBABS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FOODBABS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, FOODBABS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FOODBABS S.R.L.?

În anul 2025, FOODBABS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 4.393.427 lei și un număr mediu de 24 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FOODBABS S.R.L.?

Firmoscop analizează FOODBABS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Brașov →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4724 din Brașov, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.