Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › STEFMODA CONF S.R.L.

STEFMODA CONF S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Gropeni Com. Gropeni
CUI 43878340 · J09/228/2021
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEFMODA CONF S.R.L.
CUI 43878340
Nr. Reg. Comerțului J09/228/2021
Sediu social Str. Şcolii nr. 149, Sat Gropeni Com. Gropeni, jud. BRĂILA, 817070

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 06.06.2025
CAEN1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEFMODA CONF S.R.L. după CUI 43878340 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2024
154.894 lei
-29.0% vs 2023
Profit net 2024
-186.209 lei
-28.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-120.2%
Față de sectorpeste 3% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.171 de firme din Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,8%.

Mărime față de sector7 angajați · peste 75% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.647 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 283.626 lei284K lei20212022: 408.794 lei409K lei20222023: 218.728 lei219K lei20232024: 154.894 lei155K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 154.894 lei -186.209 lei 7
2023 218.728 lei -145.392 lei 9
2022 408.794 lei -87.330 lei 11
2021 283.626 lei 78.108 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2021–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 848 zile+547 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile−9 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -120,22%−53,75 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 12.290,71%+10.405,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,01× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -6.361,77%−4.840,61 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -12.190,71%−10.405,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 22.128 lei−2.175 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 52,92×+30,04 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -54,59%−22,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 739 din 2.223 firme active cu bilanț depus (CAEN 1413)
Vechime relativămai veche decât 19% dintre cele 5.257 firme active din sector
SectorCAEN 1413 · Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/228/2021 → J09/228/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/228/2021 → J9/228/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/228/2021 → J09/228/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEFMODA CONF S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEFMODA CONF S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEFMODA CONF S.R.L., cu sediul în Sat Gropeni Com. Gropeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 43878340, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/228/2021. Firma a fost înființată la data de 9 martie 2021 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp) (CAEN 1413).

La ultima verificare, STEFMODA CONF S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 154.894 lei și un rezultat net de -186.209 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEFMODA CONF S.R.L.?

STEFMODA CONF S.R.L. (CUI 43878340) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă STEFMODA CONF S.R.L. în sectorul său?

STEFMODA CONF S.R.L. ocupă locul 739 din 2.223 firme active cu bilanț depus în CAEN 1413 (Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEFMODA CONF S.R.L. față de firmele din același domeniu?

STEFMODA CONF S.R.L. este mai veche decât 19% dintre cele 5.257 firme active cu CAEN 1413.

Este STEFMODA CONF S.R.L. o firmă activă?

Nu — STEFMODA CONF S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este STEFMODA CONF S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare STEFMODA CONF S.R.L. (CUI 43878340) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în STEFMODA CONF S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEFMODA CONF S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEFMODA CONF S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, STEFMODA CONF S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEFMODA CONF S.R.L.?

În anul 2024, STEFMODA CONF S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 154.894 lei și un număr mediu de 7 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEFMODA CONF S.R.L.?

Firmoscop analizează STEFMODA CONF S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Textile & Confecții în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.