Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.

IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Livada de Bihor Com. Nojorid
CUI 43983001 · J05/803/2021
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.
CUI 43983001
Nr. Reg. Comerțului J05/803/2021
Sediu social Str. Salcâmilor nr. 1, Sat Livada de Bihor Com. Nojorid, 417349
Telefon 0770642882

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 25.03.2021
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. după CUI 43983001 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
33.174 lei
+3217.0% vs 2024
Profit net 2025
4.228 lei
+114.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă12.7%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 10.760 lei11K lei20222023: 26.914 lei27K lei20232024: 1.000 lei1.000 lei20242025: 33.174 lei33K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 33.174 lei 4.228 lei 1
2024 1.000 lei -29.391 lei 1
2023 26.914 lei -57.170 lei 2
2022 10.760 lei -26.638 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.516 zile−80.420 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 12,74%+2.951,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 217,26%−10,94 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,46× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,02%+33,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -117,26%+10,94 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 33.174 lei+32.174 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,35×+0,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.052 zile−33.848 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,21%+106,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22.456 din 32.224 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 67.405 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/803/2021 → J05/803/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J05/803/2021 → J5/803/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/803/2021 → J05/803/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L., cu sediul în Sat Livada de Bihor Com. Nojorid, are codul unic de înregistrare (CUI) 43983001, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/803/2021. Firma a fost înființată la data de 25 martie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 33.174 lei și un rezultat net de 4.228 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.?

IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. (CUI 43983001) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. în sectorul său?

IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. ocupă locul 22.456 din 32.224 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. este mai veche decât 28% dintre cele 67.405 firme active cu CAEN 4120.

Este IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. (CUI 43983001) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.?

În anul 2025, IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 33.174 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L.?

Firmoscop analizează IOMAR CONSTRUCT MODE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.