Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.

SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Orş. Pantelimon
CUI 43987100 · J23/1926/2021
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.
CUI 43987100
Nr. Reg. Comerțului J23/1926/2021
Sediu social Aleea Gladiolei nr. 3, Parter, Orş. Pantelimon, jud. ILFOV, 77145
Telefon 0721295869

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

OANCEA IONELA · administratorDUMITRU MIHAELA-DANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 13.04.2023
CAEN4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. după CUI 43987100 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2022
159.399 lei
-86.0% vs 2021
Profit net 2022
65.282 lei
-27.1% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă41.0%
Față de sectorpeste 89% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 1.244 de firme din Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice și medicale care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 9,8%.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-86%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 1.103.211 lei1,1 mil. lei20212022: 159.399 lei159K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 159.399 lei 65.282 lei
2021 1.103.211 lei 89.593 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 2 ani (2021–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 16 zile−106 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 166 zile+94 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 40,96%+32,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,88%−62,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 25,78×+24,27 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,04×−1,91 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 38,41%−8,8 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,95%+20,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,19%+62,23 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,9×−1,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 59,83×−279,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 6 zile+5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 78,24%+65,8 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.270 din 1.782 firme active cu bilanț depus (CAEN 4646)
Vechime relativămai veche decât 23% dintre cele 2.678 firme active din sector
SectorCAEN 4646 · Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L., cu sediul în Orş. Pantelimon, are codul unic de înregistrare (CUI) 43987100, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/1926/2021. Firma a fost înființată la data de 25 martie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice (CAEN 4646).

La ultima verificare, SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 159.399 lei și un rezultat net de 65.282 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.?

SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. (CUI 43987100) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. în sectorul său?

SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. ocupă locul 1.270 din 1.782 firme active cu bilanț depus în CAEN 4646 (Comerț cu ridicata al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. este mai veche decât 23% dintre cele 2.678 firme active cu CAEN 4646.

Este SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. o firmă activă?

Nu — SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. (CUI 43987100) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.?

În anul 2022, SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 159.399 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L.?

Firmoscop analizează SPRING PHARM DISTRIBUTION S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.