Sari la conținut
FirmoscopFirmeCovasna › CAPITALY COMSERV SRL

CAPITALY COMSERV SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Sfântu Gheorghe
CUI 4403480 · J14/486/1993
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CAPITALY COMSERV SRL
Cod fiscal (CIF) RO4403480
Nr. Reg. Comerțului J14/486/1993
Sediu social Str. Mikes Kelemen nr. 39, Mun. Sfântu Gheorghe, jud. COVASNA, 520028
Telefon 0267315375

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DAVID LUDOVIC · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.06.1993
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CAPITALY COMSERV SRL după CUI 4403480 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2024
617.124 lei
-15.0% vs 2023
Profit net 2024
48.305 lei
+56.7% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă7.8%
Față de sectorpeste 52% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 6.248 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 6,7%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 6.861 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 795.174 lei20132014: 907.674 lei20142015: 930.983 lei20152016: 1.014.646 lei20162017: 1.028.903 lei20172018: 1.267.607 lei20182019: 1.267.713 lei20192020: 340.766 lei20202021: 360.478 lei20212022: 568.984 lei20222023: 724.720 lei20232024: 617.124 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 617.124 lei 48.305 lei 4
2023 724.720 lei 30.830 lei 6
2022 568.984 lei -53.855 lei
2021 360.478 lei -147.192 lei 3
2020 340.766 lei -186.254 lei 4
2019 1.267.713 lei 89.205 lei 12
2018 1.267.607 lei -170.466 lei 11
2017 1.028.903 lei -98.336 lei 10
2016 1.014.646 lei -171.087 lei 11
2015 930.983 lei -165.954 lei 11
2014 907.674 lei -122.495 lei 11
2013 795.174 lei 228.658 lei 11
2012 754.348 lei -263.370 lei 12
2011 720.458 lei -257.957 lei 12
2010 1.312.660 lei -135.312 lei 15
2009 1.447.082 lei -61.866 lei 17
2008 1.747.992 lei 21.518 lei 17

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 456 zile+67 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,83%+3,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 339,97%−89,25 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,29×+0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 21,31%+4,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -239,97%+89,25 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 154.281 lei+33.494 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,72×−1,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.501,52× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,17%+5,74 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 732 din 6.147 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 15.582 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)34
Valoare totală (2024–2026)85.829 lei

Cumpărători: ASOCIATIA CLUB SPORTIV KIDS TAMPA 2015 BRASOV, Scoala Gimnaziala "Godri Ferenc", TEATRUL ANDREI MURESANU

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume7
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CAPITALY COMSERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CAPITALY COMSERV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CAPITALY COMSERV SRL, cu sediul în Mun. Sfântu Gheorghe, are codul unic de înregistrare (CUI) 4403480, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J14/486/1993. Firma a fost înființată la data de 29 iulie 1993 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, CAPITALY COMSERV SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 617.124 lei și un rezultat net de 48.305 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CAPITALY COMSERV SRL?

CAPITALY COMSERV SRL (CUI 4403480) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CAPITALY COMSERV SRL în sectorul său?

CAPITALY COMSERV SRL ocupă locul 732 din 6.147 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CAPITALY COMSERV SRL față de firmele din același domeniu?

CAPITALY COMSERV SRL este mai veche decât 99% dintre cele 15.582 firme active cu CAEN 4939.

Este CAPITALY COMSERV SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CAPITALY COMSERV SRL (CUI 4403480) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CAPITALY COMSERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CAPITALY COMSERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CAPITALY COMSERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CAPITALY COMSERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CAPITALY COMSERV SRL plătitoare de TVA?

Da, CAPITALY COMSERV SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CAPITALY COMSERV SRL?

În anul 2024, CAPITALY COMSERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 617.124 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CAPITALY COMSERV SRL?

Firmoscop analizează CAPITALY COMSERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Covasna

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Covasna →

Mergi mai departe

Firme din Covasna

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.