Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › APEX PERFORMANCE S.R.L.

APEX PERFORMANCE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 44038791 · J2021005996402
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire APEX PERFORMANCE S.R.L.
CUI 44038791
Nr. Reg. Comerțului J2021005996402
Sediu social Str. Grigore Ionescu nr. 63, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, Camera 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23674

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

NEAŢU DRAGOŞ-MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.06.2026
CAEN7111 · Activități de arhitectură
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută APEX PERFORMANCE S.R.L. după CUI 44038791 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2025
103.900 lei
+48.0% vs 2024
Profit net 2025
73.611 lei
+30.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă70.8%
Față de sectorpeste 94% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 4.867 de firme din Activități de arhitectură care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 21,3%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 36% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 5.082 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 5 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 214.567 lei215K lei20212022: 191.912 lei192K lei20222023: 79.683 lei80K lei20232024: 69.993 lei70K lei20242025: 103.900 lei104K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 103.900 lei 73.611 lei 1
2024 69.993 lei 56.363 lei 1
2023 79.683 lei 62.039 lei 1
2022 191.912 lei 122.229 lei 1
2021 214.567 lei 139.491 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 20 zile−23 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.067 zile+10 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 70,85%−9,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1,77%−1,55 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 56,56×+26,46 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,02× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 23,41% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 22,99%+0,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 98,23%+1,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 103.900 lei+33.907 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,32× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 455,56%−915,5 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.177 din 6.896 firme active cu bilanț depus (CAEN 7111)
Vechime relativămai veche decât 28% dintre cele 8.960 firme active din sector
SectorCAEN 7111 · Activități de arhitectură →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 7 august 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.04.2025 → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.06.2026
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 25.04.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 25.04.2025 → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru APEX PERFORMANCE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți APEX PERFORMANCE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

APEX PERFORMANCE S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 44038791, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021005996402. Firma a fost înființată la data de 2 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități de arhitectură (CAEN 7111).

La ultima verificare, APEX PERFORMANCE S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 103.900 lei și un rezultat net de 73.611 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are APEX PERFORMANCE S.R.L.?

APEX PERFORMANCE S.R.L. (CUI 44038791) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă APEX PERFORMANCE S.R.L. în sectorul său?

APEX PERFORMANCE S.R.L. ocupă locul 4.177 din 6.896 firme active cu bilanț depus în CAEN 7111 (Activități de arhitectură), după cifra de afaceri.

Cât de veche este APEX PERFORMANCE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

APEX PERFORMANCE S.R.L. este mai veche decât 28% dintre cele 8.960 firme active cu CAEN 7111.

Este APEX PERFORMANCE S.R.L. o firmă activă?

APEX PERFORMANCE S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este APEX PERFORMANCE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, APEX PERFORMANCE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în APEX PERFORMANCE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru APEX PERFORMANCE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este APEX PERFORMANCE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, APEX PERFORMANCE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a APEX PERFORMANCE S.R.L.?

În anul 2025, APEX PERFORMANCE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 103.900 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu APEX PERFORMANCE S.R.L.?

Firmoscop analizează APEX PERFORMANCE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.