Sari la conținut
FirmoscopFirmeTulcea › ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.

ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Sarichioi Com. Sarichioi
CUI 44073039 · J2021000219360
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44073039
Nr. Reg. Comerțului J2021000219360
Sediu social Str CIREŞULUI nr. 148, Sat Sarichioi Com. Sarichioi, jud. TULCEA, 827190
Telefon 0748645751

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

PAVLOV ADRIAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.04.2021
CAEN4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. după CUI 44073039 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2024
285.200 lei
+41.0% vs 2023
Profit net 2024
-26.401 lei
+81.8% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-9.3%
Față de sectorpeste 18% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 31.078 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 10,4%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 65% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 37.149 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 619.610 lei620K lei20212022: 1.015.900 lei1,0 mil. lei20222023: 202.403 lei202K lei20232024: 285.200 lei285K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 285.200 lei -26.401 lei 3
2023 202.403 lei -145.053 lei 3
2022 1.015.900 lei -193.169 lei 4
2021 619.610 lei 268.817 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2021–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 546 zile−1.169 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile−42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,26%+62,41 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 128,89%+21,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,78×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -7,98%+8,47 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -28,89%−21,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 95.067 lei+27.599 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86×+0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -3,73%+37,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.269 din 16.131 firme active cu bilanț depus (CAEN 4791)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 36.967 firme active din sector
SectorCAEN 4791 · Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ADI & GRIG CONSTANT S.R.L., cu sediul în Sat Sarichioi Com. Sarichioi, are codul unic de înregistrare (CUI) 44073039, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021000219360. Firma a fost înființată la data de 8 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat (CAEN 4791).

La ultima verificare, ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 285.200 lei și un rezultat net de -26.401 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.?

ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. (CUI 44073039) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. în sectorul său?

ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. ocupă locul 4.269 din 16.131 firme active cu bilanț depus în CAEN 4791 (Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. este mai veche decât 57% dintre cele 36.967 firme active cu CAEN 4791.

Este ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. (CUI 44073039) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ADI & GRIG CONSTANT S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.?

În anul 2024, ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 285.200 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ADI & GRIG CONSTANT S.R.L.?

Firmoscop analizează ADI & GRIG CONSTANT S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Tulcea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Tulcea →

Mergi mai departe

Firme din Tulcea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.