Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › ANDIGREEN S.R.L.

ANDIGREEN S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Mun. Deva
CUI 44111493 · J20/587/2021
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
InsolvențăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ANDIGREEN S.R.L.
CUI 44111493
Nr. Reg. Comerțului J20/587/2021
Sediu social Str. Mărăşeşti nr. 32, Mun. Deva, jud. HUNEDOARA, 330041
Telefon 0745776776

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

INSOLVENT CONSULT IPURL · lichidator judiciar

Identitate

Stareinsolvență
CAEN4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 15 aprilie 2026 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă simplificată · Tribunalul Hunedoara · dosar 809/97/2026 15 aprilie 2026
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ANDIGREEN S.R.L. după CUI 44111493 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2025
289.793 lei
-75.0% vs 2024
Profit net 2025
-6.561 lei
+92.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-2.3%
Față de sectorpeste 14% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.337 de firme din Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 1,6%.

Datorii / capital2.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-75%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 1.782.194 lei1,8 mil. lei20222024: 1.162.896 lei1,2 mil. lei20242025: 289.793 lei290K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 289.793 lei -6.561 lei
2024 1.162.896 lei -86.598 lei
2022 1.782.194 lei 72.293 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2022–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 702 zile+476 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.017 zile+743 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -2,26%+5,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 69,58%−1,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,44× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 2,29×−0,18 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -2,69%+27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,82%+7,74 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 30,42%+1,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,36×−0,79 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,79%+9,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.386 din 2.119 firme active cu bilanț depus (CAEN 4621)
Vechime relativămai veche decât 33% dintre cele 4.045 firme active din sector
SectorCAEN 4621 · Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ANDIGREEN S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ANDIGREEN S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ANDIGREEN S.R.L., cu sediul în Mun. Deva, are codul unic de înregistrare (CUI) 44111493, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/587/2021. Firma a fost înființată la data de 14 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat (CAEN 4621).

La ultima verificare, ANDIGREEN S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 289.793 lei și un rezultat net de -6.561 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ANDIGREEN S.R.L.?

ANDIGREEN S.R.L. (CUI 44111493) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă ANDIGREEN S.R.L. în sectorul său?

ANDIGREEN S.R.L. ocupă locul 1.386 din 2.119 firme active cu bilanț depus în CAEN 4621 (Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ANDIGREEN S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ANDIGREEN S.R.L. este mai veche decât 33% dintre cele 4.045 firme active cu CAEN 4621.

Este ANDIGREEN S.R.L. o firmă activă?

Nu — ANDIGREEN S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este ANDIGREEN S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, ANDIGREEN S.R.L. (CUI 44111493) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în ANDIGREEN S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ANDIGREEN S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ANDIGREEN S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, ANDIGREEN S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ANDIGREEN S.R.L.?

În anul 2025, ANDIGREEN S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 289.793 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ANDIGREEN S.R.L.?

Firmoscop analizează ANDIGREEN S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.