Sari la conținut
FirmoscopFirmeOlt › XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.

XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Vităneşti Com. Sârbii-Măgura
CUI 44165000 · J28/433/2021
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.
CUI 44165000
Nr. Reg. Comerțului J28/433/2021
Sediu social Str. Ungheni nr. 48, Sat Vităneşti Com. Sârbii-Măgura, jud. OLT, 237302

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BOLDOAȘĂ CONSTANTIN-NICUȘOR · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.04.2021
CAEN6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. după CUI 44165000 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
38.638 lei
+172.0% vs 2024
Profit net 2025
-5.579 lei
+35.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-14.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 1.500 lei1.500 lei20212022: 3.900 lei3.900 lei20222023: 22.094 lei22K lei20232024: 14.206 lei14K lei20242025: 38.638 lei39K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 38.638 lei -5.579 lei
2024 14.206 lei -8.664 lei
2023 22.094 lei 10.559 lei
2022 3.900 lei 331 lei
2021 1.500 lei 815 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 218 zile+155 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 15 zile+12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,44%+46,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 111,31%+68,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,9×−1,43 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -26,95%+125,75 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -11,31%−68,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,87×−0,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 54,42×+34,47 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 7 zile−11 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -12,62%+25,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.419 din 11.848 firme active cu bilanț depus (CAEN 6201)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 19.823 firme active din sector
SectorCAEN 6201 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L., cu sediul în Sat Vităneşti Com. Sârbii-Măgura, are codul unic de înregistrare (CUI) 44165000, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J28/433/2021. Firma a fost înființată la data de 22 aprilie 2021 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

La ultima verificare, XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 38.638 lei și un rezultat net de -5.579 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.?

XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. (CUI 44165000) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. în sectorul său?

XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. ocupă locul 9.419 din 11.848 firme active cu bilanț depus în CAEN 6201 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. este mai veche decât 48% dintre cele 19.823 firme active cu CAEN 6201.

Este XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. (CUI 44165000) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.?

În anul 2025, XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 38.638 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L.?

Firmoscop analizează XPLICIT STUDIO CREATIVE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Olt

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Olt →

Mergi mai departe

Firme din Olt

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.