Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › RPC CASE S.R.L.

RPC CASE S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa
CUI 44268871 · J35/1958/2021
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RPC CASE S.R.L.
CUI 44268871
Nr. Reg. Comerțului J35/1958/2021
Sediu social Str. Arinului nr. 68, CAM. 12, Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, jud. TIMIŞ, 307160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RPC-ASSETS MANAGEMENT SRL · administratorJIVAN FLORIN-IOSIF · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 19.11.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RPC CASE S.R.L. după CUI 44268871 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2023
552.266 lei
-88.0% vs 2022
Profit net 2023
-154.251 lei
-2799.1% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-27.9%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.966 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 50% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-88%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 4.710.659 lei4,7 mil. lei20222023: 552.266 lei552K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 552.266 lei -154.251 lei 2
2022 4.710.659 lei 5.715 lei 3
2021 -849 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2021–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 315 zile+259 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile+65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -27,93%−28,05 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 145,49%+46,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,69×−0,32 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -47,03%−47,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -45,49%−46,19 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 276.133 lei−1.294.087 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×−4,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,04×−4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 120 zile+68 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -21,22%−21,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.395 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 27% dintre cele 67.213 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume39
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 19.11.2024
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 19.11.2024 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 19.11.2024

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RPC CASE S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RPC CASE S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RPC CASE S.R.L., cu sediul în Sat Dumbrăviţa Com. Dumbrăviţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 44268871, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1958/2021. Firma a fost înființată la data de 13 mai 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, RPC CASE S.R.L. figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 552.266 lei și un rezultat net de -154.251 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RPC CASE S.R.L.?

RPC CASE S.R.L. (CUI 44268871) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă RPC CASE S.R.L. în sectorul său?

RPC CASE S.R.L. ocupă locul 6.395 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RPC CASE S.R.L. față de firmele din același domeniu?

RPC CASE S.R.L. este mai veche decât 27% dintre cele 67.213 firme active cu CAEN 4120.

Este RPC CASE S.R.L. o firmă activă?

Nu — RPC CASE S.R.L. a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este RPC CASE S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare RPC CASE S.R.L. (CUI 44268871) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în RPC CASE S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RPC CASE S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RPC CASE S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, RPC CASE S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RPC CASE S.R.L.?

În anul 2023, RPC CASE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 552.266 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RPC CASE S.R.L.?

Firmoscop analizează RPC CASE S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.