Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › LYRALGY BUILDER S.R.L.

LYRALGY BUILDER S.R.L.

Înființată în 2021 · 5 ani vechime · Sat Oprişeneşti Orş. Ianca
CUI 44540908 · J09/555/2021
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LYRALGY BUILDER S.R.L.
CUI 44540908
Nr. Reg. Comerțului J09/555/2021
Sediu social Str. Brăilei nr. 106A, bl. C10, sc. 1, et. PARTER, ap. 4, Sat Oprişeneşti Orş. Ianca, jud. BRĂILA, 815203

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 01.04.2025
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LYRALGY BUILDER S.R.L. după CUI 44540908 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
297.881 lei
-75.0% vs 2022
Profit net 2023
-450.751 lei
-2953.0% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-151.3%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.966 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 70% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 36.180 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-75%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 244.284 lei244K lei20212022: 1.206.890 lei1,2 mil. lei20222023: 297.881 lei298K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 297.881 lei -450.751 lei 4
2022 1.206.890 lei 15.799 lei 9
2021 244.284 lei 9.257 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2021–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 711 zile+612 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 145 zile+126 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -151,32%−152,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 391,67%+298,78 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,26×−0,82 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -304,21%−308,68 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -291,67%−298,78 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 74.470 lei−59.629 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,01×−1,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 16,88×+10,02 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 22 zile−31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -57,73%−59,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 9.902 din 32.050 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 25% dintre cele 67.171 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/555/2021 → J09/555/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/555/2021 → J9/555/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/555/2021 → J09/555/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LYRALGY BUILDER S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LYRALGY BUILDER S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LYRALGY BUILDER S.R.L., cu sediul în Sat Oprişeneşti Orş. Ianca, are codul unic de înregistrare (CUI) 44540908, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/555/2021. Firma a fost înființată la data de 5 iulie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, LYRALGY BUILDER S.R.L. figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 297.881 lei și un rezultat net de -450.751 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LYRALGY BUILDER S.R.L.?

LYRALGY BUILDER S.R.L. (CUI 44540908) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă LYRALGY BUILDER S.R.L. în sectorul său?

LYRALGY BUILDER S.R.L. ocupă locul 9.902 din 32.050 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LYRALGY BUILDER S.R.L. față de firmele din același domeniu?

LYRALGY BUILDER S.R.L. este mai veche decât 25% dintre cele 67.171 firme active cu CAEN 4120.

Este LYRALGY BUILDER S.R.L. o firmă activă?

Nu — LYRALGY BUILDER S.R.L. figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este LYRALGY BUILDER S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare LYRALGY BUILDER S.R.L. (CUI 44540908) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în LYRALGY BUILDER S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LYRALGY BUILDER S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LYRALGY BUILDER S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, LYRALGY BUILDER S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LYRALGY BUILDER S.R.L.?

În anul 2023, LYRALGY BUILDER S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 297.881 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LYRALGY BUILDER S.R.L.?

Firmoscop analizează LYRALGY BUILDER S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.