Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.

MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 44872850 · J2021015502406
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
InsolvențăInactiv fiscalDatorii ANAF · 336K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.
CUI 44872850
Nr. Reg. Comerțului J2021015502406
Sediu social Str. Grigore Ionescu nr. 63, bl. T73, sc. 2, et. 4, ap. 42, CAMERA 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 23674

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CII SIMA LAURA · lichidator judiciar

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)336.317 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 31 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 336.317 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. după CUI 44872850 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
698.773 lei
-15.0% vs 2022
Profit net 2023
223.400 lei
-50.9% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă32.0%
Față de sectorpeste 75% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 6.989 de firme din Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 11,5%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 73% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 7.721 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 3 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 367.892 lei368K lei20212022: 826.320 lei826K lei20222023: 698.773 lei699K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 698.773 lei 223.400 lei 4
2022 826.320 lei 455.400 lei 4
2021 367.892 lei 228.430 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2021–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 zile+78 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 238 zile+210 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,97%−23,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,58%+37,26 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,8×−3,66 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,25×+1,03 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,89%+33,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 44,38%−10 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 44,42%−37,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 174.693 lei−31.887 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,39×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 153,98× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 49,14%−78,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.538 din 11.192 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 31% dintre cele 18.041 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 44872850, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021015502406. Firma a fost înființată la data de 9 septembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 336K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 698.773 lei și un rezultat net de 223.400 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.?

MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. (CUI 44872850) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. în sectorul său?

MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. ocupă locul 2.538 din 11.192 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. este mai veche decât 31% dintre cele 18.041 firme active cu CAEN 4322.

Este MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. o firmă activă?

Nu — MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. (CUI 44872850) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. figura cu restanțe de 336.317 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.?

În anul 2023, MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 698.773 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L.?

Firmoscop analizează MASTER CONSTRUCT INSTAL ELECTRICS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.