Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.

ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 44888547 · J2021002610086
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44888547
Nr. Reg. Comerțului J2021002610086
Sediu social Cal. Feldioarei nr. 27, camera10, Mun. Braşov, 500471

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

SZABO ISTVAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 10.09.2021
CAEN4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. după CUI 44888547 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
722.958 lei
+54.0% vs 2024
Profit net 2025
-132.119 lei
-436.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-18.3%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 656 de firme din Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 6,7%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2021: 78.612 lei79K lei20212022: 273.229 lei273K lei20222023: 356.505 lei357K lei20232024: 470.659 lei471K lei20242025: 722.958 lei723K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 722.958 lei -132.119 lei
2024 470.659 lei 39.243 lei
2023 356.505 lei 14.330 lei
2022 273.229 lei 20.384 lei
2021 78.612 lei 15.108 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 320 zile+67 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 107 zile−27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -18,27%−26,61 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 107,27%+28,74 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,93×−0,34 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -22,35%−31,8 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -7,27%−28,74 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,22×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,92×−1,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 125 zile+35 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -15,44%−20,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 336 din 1.207 firme active cu bilanț depus (CAEN 4617)
Vechime relativămai veche decât 20% dintre cele 2.272 firme active din sector
SectorCAEN 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume64
Dintre care radiate (închise)30

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L., cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 44888547, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2021002610086. Firma a fost înființată la data de 13 septembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4617).

La ultima verificare, ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 722.958 lei și un rezultat net de -132.119 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.?

ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. (CUI 44888547) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. în sectorul său?

ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. ocupă locul 336 din 1.207 firme active cu bilanț depus în CAEN 4617 (Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. față de firmele din același domeniu?

ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. este mai veche decât 20% dintre cele 2.272 firme active cu CAEN 4617.

Este ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. (CUI 44888547) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.?

În anul 2025, ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 722.958 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L.?

Firmoscop analizează ROADELE MUNTILOR CARPATHIA S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.