Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › EMAAR CEL S.R.L.

EMAAR CEL S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni
CUI 44965607 · J23/5884/2021
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EMAAR CEL S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO44965607
Nr. Reg. Comerțului J23/5884/2021
Sediu social Str LEORDENI nr. 161S, et. 1, CAMERA NR.3, Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, jud. ILFOV, 77160

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.09.2021
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EMAAR CEL S.R.L. după CUI 44965607 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
22.671 lei
-23.0% vs 2024
Profit net 2025
-1.170.877 lei
-2212.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5164.6%
Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2023: 72.227 lei72K lei20232024: 29.412 lei29K lei20242025: 22.671 lei23K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.671 lei -1.170.877 lei 2
2024 29.412 lei -50.630 lei 1
2023 72.227 lei -33.498 lei 1
2022 -23.448 lei 1
2021 -42.839 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 435.374 zile+428.871 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 62.301 zile+62.044 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5.164,65%−4.992,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 105,12%−35,07 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,95×+0,24 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,55%+8,99 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -5,12%+35,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 11.336 lei−18.076 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor −0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 345.059 zile+340.717 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -5,32%+6,4 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 17.943 din 19.932 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 32.226 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Popeşti Leordeni, Oraş Popeşti Leordeni → Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2021005884239 → J23/5884/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/5884/2021 → J2021005884239

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EMAAR CEL S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EMAAR CEL S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EMAAR CEL S.R.L., cu sediul în Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 44965607, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/5884/2021. Firma a fost înființată la data de 27 septembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, EMAAR CEL S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.671 lei și un rezultat net de -1.170.877 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EMAAR CEL S.R.L.?

EMAAR CEL S.R.L. (CUI 44965607) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă EMAAR CEL S.R.L. în sectorul său?

EMAAR CEL S.R.L. ocupă locul 17.943 din 19.932 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EMAAR CEL S.R.L. față de firmele din același domeniu?

EMAAR CEL S.R.L. este mai veche decât 53% dintre cele 32.226 firme active cu CAEN 4100.

Este EMAAR CEL S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare EMAAR CEL S.R.L. (CUI 44965607) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EMAAR CEL S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EMAAR CEL S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EMAAR CEL S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EMAAR CEL S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EMAAR CEL S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, EMAAR CEL S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EMAAR CEL S.R.L.?

În anul 2025, EMAAR CEL S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 22.671 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EMAAR CEL S.R.L.?

Firmoscop analizează EMAAR CEL S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.