Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › MABUSINESS S.R.L.

MABUSINESS S.R.L.

Înființată în 2021 · 4 ani vechime · Mun. Brăila
CUI 44983352 · J09/812/2021
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MABUSINESS S.R.L.
CUI 44983352
Nr. Reg. Comerțului J09/812/2021
Sediu social Str. Siret nr. 12, bl. S4B, sc. A, et. 3, ap. 9, Mun. Brăila

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.09.2021
CAEN9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MABUSINESS S.R.L. după CUI 44983352 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
21.000 lei
-54.0% vs 2024
Profit net 2025
1.110 lei
+5450.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă5.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-54%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2022: 13.550 lei14K lei20222023: 43.728 lei44K lei20232024: 45.800 lei46K lei20242025: 21.000 lei21K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 21.000 lei 1.110 lei
2024 45.800 lei 20 lei
2023 43.728 lei -718 lei
2022 13.550 lei -24.108 lei
2021 -13.617 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2021–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 712 zile+377 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 5,29%+5,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 871,04%+8,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,11× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,6%+23,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -771,04%−8,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,47×−4,93 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,94×−10,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 41 zile+22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,58%+5,54 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.277 din 6.110 firme active cu bilanț depus (CAEN 9329)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 14.271 firme active din sector
SectorCAEN 9329 · Alte activități recreative și distractive n.c.a. →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/812/2021 → J09/812/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J09/812/2021 → J9/812/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J9/812/2021 → J09/812/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MABUSINESS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MABUSINESS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MABUSINESS S.R.L., cu sediul în Mun. Brăila, are codul unic de înregistrare (CUI) 44983352, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/812/2021. Firma a fost înființată la data de 29 septembrie 2021 și are ca obiect principal de activitate Alte activități recreative și distractive n.c.a. (CAEN 9329).

La ultima verificare, MABUSINESS S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21.000 lei și un rezultat net de 1.110 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MABUSINESS S.R.L.?

MABUSINESS S.R.L. (CUI 44983352) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MABUSINESS S.R.L. în sectorul său?

MABUSINESS S.R.L. ocupă locul 4.277 din 6.110 firme active cu bilanț depus în CAEN 9329 (Alte activități recreative și distractive n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MABUSINESS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MABUSINESS S.R.L. este mai veche decât 43% dintre cele 14.271 firme active cu CAEN 9329.

Este MABUSINESS S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare MABUSINESS S.R.L. (CUI 44983352) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MABUSINESS S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MABUSINESS S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MABUSINESS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MABUSINESS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MABUSINESS S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MABUSINESS S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MABUSINESS S.R.L.?

În anul 2025, MABUSINESS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 21.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MABUSINESS S.R.L.?

Firmoscop analizează MABUSINESS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.